کیوان صمیمی حدود چهار ماه پس از آزادی دوباره بازداشت شد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۳۱

صداوسیمای جمهوری اسلامی در زیرنویس شبکه خبر خود از دستگیری دوباره کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی خبر داد. او که حدود چهار ماه پیش و بعد از گذراندن دوران حبس دو ساله‌اش از زندان آزاد شده بود، این‌بار به اتهام «ارتباط با سازمان مجاهدین خلق» بازداشت شد.

عصر روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین، زیرنویس شبکه خبر صداوسیما از کیوان صمیمی با عنوان «عنصر مرتبط با سازمان منافقین» یاد کرد و نوشت که این عضو کانون نویسندگان ایران، به علت «ارتباط دوباره با گروهک‌های ضد انقلاب خارج از کشور» بازداشت شده است.

صداوسیمای جمهوری اسلامی مدعی شد کیوان صمیمی اخیرا با «یکی از فرقه‌های ضاله تحت حمایت رژیم صهیونیستی» جلساتی برگزار کرده بود.

شبکه خبر همچنین در حالی از آزادی اخیر او زیر عنوان «عفو رهبری» یاد کرد که این روزنامه‌نگار ۷۴ ساله، ششم بهمن ماه سال گذشته با «اتمام دوره محکومیت دو ساله خود» از زندان سمنان آزاد شده بود.

آقای صمیمی که پیش از این هم چندین بار بازداشت و زندانی شده است، آخرین بار به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی مقابل ساختمان مجلس در روز جهانی کارگر سال ۹۸ و به ‌اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به تحمل دو سال زندان محکوم شده بود.

این فعال سیاسی که از او با عنوان «مسن‌ترین روزنامه‌نگار زندانی» یاد می‌شود، بخشی از دوران حبس خود را در زندان اوین سپری کرد و سال گذشته به زندان سمنان تبعید شد.

صمیمی اواخر آذر ماه سال گذشته در پیامی از زندان سمنان خطاب به جوانان معترض نوشت: «خیزش اعتراضی و خاموش‌ نشدنی شما، ستون‌های استبداد را به لرزه درآورده است.»

او همچنین نوشت: «شما می‌توانید با پرهیز از سیاه دیدنِ سلیقه‌های متفاوت، جمعیت کثیر خاکستری را با جنبش همراه کنید.»

صمیمی عضو کانون نویسندگان ایران است و پیش از این مدیر‌مسوولی و سردبیری مجلات و نشریاتی چون «نامه» و «ایران فردا» را بر عهده داشته است.

جهان‌نما
چند چند
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید