دیدار شاهزاده رضا پهلوی با رییس‌جمهوری اسرائیل؛ «جمهوری اسلامی عامل کشتار در منطقه است»

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۹

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه سفر خود به اسرائیل، پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، با اسحاق هرتزوگ، رییس‌جمهوری این کشور نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. او همچنین به دیدار بازماندگان قربانیان حمله‌های تروریستی اخیر رفت و جمهوری اسلامی را موجب و عامل کشتار و تشنج در منطقه خواند.

شاهزاده رضا پهلوی پس از دیدار با رییس‌جمهوری اسرائیل در اینستاگرامش نوشت: «آینده‌ای را آرزو می‌کنم که در آن ایران و اسرائیل پیوندهای دیرین خویش را برای امنیت و رفاه بیشتر هر دو ملت تجدید کنند.»

شاهزاده پهلوی در ادامه سفر به اسرائیل، امروز همراه همسرش، یاسمین پهلوی، با خانواده دی (Dee) نیز دیدار کرد. مادر و دو دختر نوجوان این خانواده هفته پیش در حمله‌ای تروریستی کشته شدند.

او پس از این دیدار گفت که جمهوری اسلامی که نماینده مردم ایران نیست، موجب کشتار و تشنج در منطقه است.

شاهزاده رضا پهلوی همچنین همراه همسرش و گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات اسرائیل، از «دیوار ندبه» دیدار کرد.

او با انتشار عکسی کنار دیوار ندبه نوشت: «۲۵۰۰ سال پیش، کوروش بزرگ یهودیان را از اسارت رهانید و به آنان کمک کرد تا معبدشان را در اورشلیم بازسازی کنند. با احترامی عمیق از دیوار ندبه بازدید و دعا کردم روزی برسد که ایران و اسرائیل بتوانند دوستی تاریخی‌شان را از سر بگیرند.»

شاهزاده پهلوی پیشتر در مراسم یادبود قربانیان هولوکاست در اسرائیل هم تاکید کرد جمهوری اسلامی نماینده مردم ایران نیست.

گیلا گاملیل تصویری همراه با شاهزاده رضا پهلوی در مراسم یادبود قربانیان هولوکاست منتشر کرد و نوشت: «تصویری که بیش از هزار کلمه ارزش دارد.»

سفر شاهزاده رضا پهلوی به اسرائیل سفر سرشناس‌ترین چهره‌ ایرانی به این کشور از زمان تاسیس آن است.

شاهزاده رضا پهلوی روز یک‌شنبه ۲۷ فروردین، پیش از سفر به اسرائیل اعلام کرد هدفش از این اقدام ابلاغ پیام دوستی ملت ایران، گفت‌وگو با متخصصان آب اسرائیلی درباره چگونگی مواجهه با بحران منابع آب ایران ناشی از سو‌ءاستفاده رژیم جمهوری اسلامی و ادای احترام به قربانیان هولوکاست هم‌زمان با روز یادبودشان است.

او در توییتی افزود: «پیوند دیرین میان دو ملت ایران و اسرائیل می‌تواند دوباره برقرار شود و به هر دو ملت سود برساند. به اسرائیل می‌روم تا نقشم برای ساختن آن آینده روشن‌تر را ایفا کنم.»

شاهزاده رضا پهلوی بارها از قدرت‌های غربی خواسته تا به جای گفت‌وگو با مقام‌های جمهوری اسلامی درباره برنامه اتمی‌، به مردم ایران برای عبور از این رژیم کمک کنند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید