پاسخ تند رئال مادرید به لاپورتا؛ شما باشگاه حکومتی فرانکو بودید

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۹

اوایل روز دوشنبه، لاپورتا در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از متهم شدن بارسلونا به فساد در «پرونده نگریرا»، بار دیگر هرگونه تخلفی را رد کرد. بارسلونا به دلیل پرداخت هایی به نایب رئیس وقت کمیته داوران فوتبال اسپانیا، خوزه ماریا انریکز نگریرا، متهم به فساد شده است.

اما لاپورتا سپس به رقیب تاریخی بارسلونا رئال حمله کرد که آنها از نظر تاریخی مورد لطف مقامات قرار گرفته اند زیرا آنها "باشگاه حکومتی" بودند و به دوره ای از تاریخ اسپانیا اشاره کرد که در آن فرانسیزو فرانکو در یک دیکتاتوری از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۷۵ حکومت کرد.

رئال بعد از ظهر دوشنبه ویدئویی در کانال رسمی باشگاه منتشر کرد که در آن می پرسند "تیم حکومت کدام است؟" این ویدئو نشان می دهد که در دوران فرانکو، بارسلونا هشت قهرمانی لالیگا و ۹ کوپا دل ژنرالیسیمو (بعدها، کوپا دل ری) به دست آورد، در حالی که رئال یک دوره ۱۵ ساله را تحمل کرد که در آن قهرمانی در لیگ داخلی کسب نکرد.

آنها همچنین به صحبت های سانتیاگو برنابئو، بازیکن افسانه ای رئال که ورزشگاه آنها به نام او نامگذاری شده است، اشاره می کنند. او یک بار گفت: «وقتی می‌شنوم رئال مادرید تیم حکومت بوده، دلم می‌خواهد پدر هر کسی که این را می‌گوید لعنت کنم».

این ویدئو همچنین نشان می‌دهد که ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا توسط خوزه سولیس رویز، وزیر کل فرانکو افتتاح شد و این باشگاه سه بار در طول آن حکومت از ورشکستگی نجات یافت.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

مجموعه مستندهای چین
تیتر اول
کاوش

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید