تاکید دوباره نتانیاهو: اجازه نمی‌دهم ایران به سلاح اتمی دست یابد

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۲۵

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بار دیگر اعلام کرد این کشور و دولتش به جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهد به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. او در مصاحبه‌ای با کانال ۱۴ تلویزیون اسرائیل گفت که این مساله تا حدی به او بستگی دارد و او نخواهد گذاشت ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.

نتانیاهو گفت که جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای را با یا بدون کمک دیگران انجام خواهد داد.

هم‌زمان، معاونان وزیران دفاع آمریکا و اسرائیل در دیداری در پنتاگون درباره مسایل دو جانبه و جهانی و تعهد دو کشور به جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای و مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه و فرای آن گفت‌وگو کردند.

مقام‌های اسرائیل در سال‌های اخیر بارها تاکید کرده‌اند اجازه نمی‌دهند جمهوری اسلامی به سلاح اتمی دست یابد. آمریکا نیز این موضع را بارها تکرار کرده است.

این در حالی است که مذاکرات احیای برجام از چندین ماه پیش متوقف شده و سرعت غنی‌سازی اورانیوم در ایران نگرانی‌هایی را برانگیخته است.

«روز قدس» و تنش‌ها در اسرائیل

در سایه تنش‌ها میان پلیس اسرائیل و فلسطینیان، روز جمعه در اورشلیم آخرین نماز جمعه ماه رمضان در صحن مسجد الاقصی برگزار خواهد شد.

پیش از این دولت اسرائیل برای کاهش تنش‌ها اعلام کرده بود ورود یهودیان به صحن مسجد تا پایان ماه رمضان ممنوع خواهد بود.

با این حال سازمان حماس در غزه از فلسطینیان در کرانه باختری و اورشلیم خواست تا به نشان پیروزی بر اسرائیل و «روز قدس»، برای برگزاری نماز به مسجد الاقصی بروند.

روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، یک سال پس از رسیدن به قدرت در ایران، آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» نام‌گذاری کرد و از مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی خواست «برای کوتاه کردن دست دولت اسرائیل و پشتیبانان آن»، به هم بپیوندند.

روز پنج‌شنبه ۲۴ فروردین اما رسانه‌های اسرائیلی از آماده‌باش ارتش این کشور برای مقابله با حملات تروریستی احتمالی در داخل اسرائیل یا پرتاب موشک از سوی نوار غزه و حتی لبنان و سوریه خبر دادند.

کان نیوز اسرائیل اعلام کرد ارتش اسرائیل در اقدامی غیرمعمول، سامانه‌های پدافند هوایی گنبد آهنین را به جای تمرکز بر غزه، بر سوریه و لبنان متمرکز کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
تیتر اول
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید