تاج خبر داد؛ جریمه ۳۰۰ هزار دلاری فدراسیون فوتبال به دلیل تقلب در صدور مجوز حرفه‌ای

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۲۵

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال به خبرگزاری فارس گفته که کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال ایران را به دلیل تقلب در صدور مجوز حرفه‌ای در سال ۲۰۲۱، ۳۰۰ هزار دلار جریمه کرده است. این درحالی است که فدراسیون فوتبال به دلیل تقلب مشابه در سال ۲۰۲۰، ۱۲۰ هزار دلار جریمه شده بود.

تکرار تقلب در صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های فوتبال ایران، منجر به تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای شد و پس از رفع تعلیق، AFC اجازه صدور مجوز را از فدراسیون فوتبال ایران گرفت. نداشتن مجوز حرفه‌ای و تقلب در صدور آن، سال گذشته استقلال و پرسپولیس را از لیگ قهرمانان آسیا حذف کرد.

فدراسیون فوتبال ایران به دلیل تقلب در صدور مجوز حرفه ای باشگاه های کشور در سال ۲۰۲۰، از سوی AFC به پرداخت جریمه نقدی ۱۲۰ هزار دلاری محکوم شده بود که ۴۰ هزار دلار آن پرداخت شد. کنفدراسیون ۸۰ هزار دلار را تعلیق کرده بود.

به نوشته فارس اما به تازگی نامه ای از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ارسال شده که به دلیل تقلب، دوباره در بحث صدور مجوز حرفه ای ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار دلار دیگر بخاطر سال ۲۰۲۱ جریمه شده است.

به گفته تاج، فدراسیون فوتبال پاسخ این نامه را داده «ما تا دیروز وقت داشتیم جواب بدهیم که پاسخ هم دادیم اما خیلی به شخصه امیدی به قبول این جواب ندارم. نباید دوباره تقلب کنیم.»

در هفته‌های گذشته، باشگاه‌های ایرانی در تکاپوی صدور مجوز حرفه‌ای بوده‌اند، استقلال با وجود پرداخت نشدن بدهی‌های سنگین به مستشاران خارجی خود، امیدی به صدور مجوز حرفه ای در زمان تعیین شده و حضور در آسیا ندارد، صدور مجوز حرفه‌ای پرسپولیس در مهلت مقرر هم با اما و اگرهای زیادی روبرو شده است.

خبر
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید