ادعای داریوش مصطفوی: پرسپولیس هم مجوز حرفه‌ای نمی‌گیرد، AFC با فوتبال ایران شوخی ندارد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۴

داریوش مصطفوی، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفته که استقلال و پرسپولیس امسال هم مانند سال گذشته نمی‌توانند به لیگ قهرمانان آسیا بروند: «AFC اگر با همه دنیا شوخی داشته باشد، با فوتبال ایران ندارد. سال‌ها مقررات رعایت نشدند و تیم‌ها، در حق خودشان اجحاف کردند.»

رئیس پیشین کمیته مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال به باشگاه خبرنگاران جوان گفته: «ظاهرا با حرکات درخشان و حرکات مشعشعانه فتح الله زاده، استقلال در آسیا نخواهد بود! قصور از کسانی بود که فتح الله زاده را سر کار گذاشتند. همان افراد درباره آجورلو هم به همین شکل برخورد کردند. هردوی این افراد از دوستان ما هستند، اما در رعایت قوانین و مدیریت درست، خوب عمل نکردند. چه فتح الله زاده و چه آجورلو و هرکسی مثل این ۲ نفر، خوب نیستند.»

مصطفوی در واکنش به اظهارات احسان اصولی که گفته بود: «مسئولیت حضور تیم‌های پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا با فدراسیون فوتبال نیست»، گفته: «این افراد به لطف رانت و این چنین داستان‌هایی به فوتبال وارد شدند. نمی‌شود که مسئولیتی با فدراسیون نباشد. چطور به فدراسیون مربوط نیست، وقتی شما مسئول برقراری یک سری مقرارت و امکانات هستید؟»

او گفت: «تیم‌ها موظف‌اند که شرایط احراز صلاحیت برای حضور در مسابقات AFC را فراهم کنند و شرایط را برای بررسی ارائه دهند. این تیم‌ها باید آماده باشند. AFC اگر با همه دنیا شوخی داشته باشد، با فوتبال ایران ندارد. چون سال‌ها مقررات رعایت نشدند و تیم‌ها، در حق خودشان اجحاف کردند؛ بنابراین اصلا نگران نباشید که نمایندگان ما پرسپولیس و استقلال باشند یا نه. سال پیش موفق نشدند و احتمالا امسال هم نمی‌شوند.»

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: «برخی مدیران از کجا آمدند؟ کجای فوتبال بودند و چطور مدیر شدند؟ شما باید در رانت و باندبازی غرق باشید که در مدیریت قرار بگیرید. سجادی چه گلی به سر ورزش کشور زده است؟ کارنامه او نه فقط در فوتبال، بلکه در دیگر رشته‌ها نیز خراب است. او یک نامدیر مرغوب است. شخصی که دروغ را به ورزش آورده و جایگاهی که در آن قرار دارد را به درستی هدایت نکرده است.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
چشم‌انداز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید