واکنش فدراسیون فوتبال به اظهارات مدیرعامل پرسپولیس

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۲

فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای به اظهارات مدیر عامل پرسپولیس واکنش نشان داد. گفته شده است به درخواست وزارت ورزش در دوره مدیریت قبلی ۱۰ میلیارد تومان به پرسپولیس داده‌اند. درویش گفته که فدراسیون فوتبال حاضر نشده از پاداش‌های بین‌المللی خود در فیفا به باشگاه پرسپولیس کمک کند.

در واکنش به این اظهارات، فدراسیون فوتبال نوشت: «فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی فوتبال کشور همواره خود را حامی تیم های باشگاهی می‌داند و از حقوق مسلم فوتبال که مهم‌ترینش پرداخت حق پخش تلویزیونی است، دفاع کرده است. این سیاست در خصوص تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا پر رنگ‌تر است و فدراسیون نظرات مشورتی خود را در طول سالیان گذشته برای رفع موانع شرکت در لیگ قهرمانان آسیا به باشگاه‌ها ارائه کرده و حمایت‌های لازم جهت حضور قدرتمندانه در آسیا را از نمایندگان کشورمان در آسیا انجام داده خوشبختانه با تلاش و جلسات متعدد ریاست فدراسیون فوتبال با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا زمینه رفع تعلیق فوتبال باشگاهی جهت حضور در لیگ قهرمانان فراهم شد.

قطعا دیدگاه مدیران فدراسیون فوتبال و در راس آن هیات رئیسه محترم در خصوص دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز همین گونه بوده و هست. حتی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز از حذف این دو باشگاه در فصل گذشته ناخرسند بود زیرا حضور این دو تیم در لیگ قهرمانان باعث افزایش آمار تماشاگران و مخاطبان لیگ قهرمانان می‌شود با این حال چاره‌ای جز رعایت الزامات حرفه ای لیگ قهرمانان نبود، در نهایت با تلاش فدراسیون فوتبال و به کارگیری تمام توان مدیریتی و حقوقی از سوی فدراسیون در کنفدراسیون فوتبال آسیا، این محرومیت لغو شد تا اقدام‌های اولیه برای بارگذاری مدارک و دریافت مجوز حرفه ای فراهم شود و هیات رئیسه نیز برای اینکه متهم به نگاه رنگی و حمایت از یکی از دو باشگاه بزرگ کشورمان نشود. از یک سو و از سوی دیگر عدم تطبیق موضوع با قوانین و مقررات جاری که به نمونه در دوره مدیریت وقت فدراسیون مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از حساب فدراسیون فوتبال به باشگاه پرسپولیس براساس تاکید وزارت ورزش و جوانان واریز گردیده بود به عنوان تخلف از سوی دیوان محاسبات عمومی کشور به فدراسیون اعلام گردید، بنابراین فدراسیون خود را ملزم به رعایت بی‌طرفی و اجرای الزامات قانونی می‌داند ولی همواره نگاه حمایتی و ملی خود را نسبت به باشگاه‌های حاضر در آسیا دارد و در همین راستا تلاش‌های خود را برای افزایش درآمد باشگاه‌ها از راه های قانونی انجام می‌دهد زیرا بزرگترین مشکل باشگاه‌های کشورمان برای درخشش در آسیا نداشتن درآمد پایدار از منابع قانونی در فوتبال جهان است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

هت‌تریک با مزدک میرزایی
جهان‌نما
خبرها
پان‌عربیسم

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.