تداوم حملات شیمیایی به مدارس دخترانه تهران و چند شهر ایران

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۱

حملات شیمیایی به مدارس دخترانه سراسر ایران همچنان ادامه دارد و گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال حاکی است که در روز دوشنبه نیز چند مدرسه در تهران، کرج و دیگر شهرها هدف این حملات قرار گرفتند.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، مدرسه ابتدایی دخترانه شهدای منطقه ۵ تهران در بلوار اباذر دوشنبه ۲۱ فروردین هدف حملات شیمیایی قرار گرفت.

همزمان ویدیوهای دیگری به ایران اینترنشنال رسید که حملات به مدرسه فرزانگان ۲ ارومیه و دبیرستان دخترانه شهید صدر گوهردشت کرج را نشان می‌دهد.

همچنین یک ویدیوی دریافتی حاکی از حملە شیمیایی بە دبیرستان دخترانە نرگس در شهر خوی در شمال غربی ایران است.

این در حالی است که به گزارش شبکه‌های اجتماعی، روز دوشنبه مدرسه دخترانه فرزانه‌گان در شهر سنندج نیز هدف حملات شیمیایی قرار گرفته و شماری از دانش‌آموزان آن مسموم شده‌اند.

پیشتر گزارش شده بود که در روز یکشنبه نیز دست کم ۹ مدرسه در سقز، سنندج، دیواندره و ارومیه مورد حمله شیمیایی قرار گرفتند.

همچنین بر اساس گزارش‌ها ۳۰ نفر از دانش‌آموزان مدرسه قدسیه در روستای ورجوی در مراغه در استان آذربایجان شرقی، مسموم و با علائم تهوع، سردرد و گرفتگی عضلات به مراکز درمانی منتقل شدند.

در واکنش به تداوم این حملات، بازاریان سقز در روز دوشنبه دست به اعتصاب زدند.

این در حالی است که حکومت مانع از تداوم این حملات نشده و عاملان آن را معرفی نمی‌کند. فعالان ایرانی از نقش خود حکومت در این میان سخن می‌گویند.

لادن بازرگان، فعال مدنی و حقوق‌بشر به ایران اینترنشنال گفت: «ما کمیته‌ای از طرف سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ترتیب خواهیم داد که به جنایت‌های رژیم درباره حمله شیمیایی به مدارس رسیدگی کند، این جنایت‌ها بی‌پاسخ نخواهند ماند.»

همچنین رسول نفیسی، مدرس جامعه‌شناسی توسعه به ایران اینترنشنال گفت: «دولت درصدد است در آینده‌ای که برپاخیزی مردم به ویژه زنان و دختران گسترده شود از حمله شیمیایی استفاده کند.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
چشم‌انداز
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید