ادعایی درباره پرونده استراماچونی؛ کسر امتیاز و بسته‌شدن پنجره استقلال را تهدید نمی‌کند

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۰

در میانه بحران باشگاه استقلال در ورشکستگی و محرومیت از حضور در لیگ قهرمانان، یک خبرگزاری جزییاتی از رای فیفا در پرونده استراماچونی را منتشرکرده که نشان می‌دهد فعلا خطری غیر از نرسیدن به آسیا، آبی‌ها را تهدید نمی‌کند. قبلا کسر امتیاز و بسته‌شدن پنجره نقل و انتقالاتی هم مطرح بود.

هواداران استقلال به شدت از مدیران باشگاه عصبانی هستند. آنها تیمی را که فصل گذشته قهرمان ایران شده و شانس قهرمانی در لیگ امسال را هم دارد، بدون دستاورد بین‌المللی می‌بینند.

حتی مدیران استقلال گفته‌اند اگر پرونده استرا تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ بسته نشود امکان دارد کابوس پرونده استراماچونی، فقط به حذف از آسیا منجر نشود و کار به کسر امتیاز و بسته‌شدن پنجره نقل و انتقالاتی هم برسد. جریمه‌هایی که اگر اتفاق بیفتد، هرچه این‌فصل ساپینتو و بازیکنان استقلال رشته‌اند را پنبه می‌کند.

اما خبرگزاری حکومتی و اصولگرای آنا، وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی با انتشار اسنادی از رای فیفا در پرونده استراماچونی مدعی شده که فعلا خبری از کسر امتیاز و بسته شدن پنجره
نقل و انتقلاتی نیست: «در رایی که فیفا برای مطالبات آندره ا استراماچونی صادر کرده صراحتا مشخص شده که از زمان ابلاغ رای باشگاه استقلال ۳۰ روز فرصت دارد تا مطالبات را پرداخت کند اما اگر هر کدام از طرفین (مربی یا باشگاه) درخواست جزئیات رای کنند فرصت ۳۰ روزه باطل و معلق می‌شود.»

به نوشته این رسانه پس از اعلام جزییات رای فیفا جزئیات، باشگاه استقلال فرصتی ۲۱ روزه برای اعتراض به رای و در نهایت فرصتی ۳۰ روزه برای پرداخت مطالبات استراماچونی را دارد: «باشگاه استقلال یک روز بعد از اینکه روز اول فروردین رای فیفا ابلاغ شد، درخواست گرندز یا جزئیات رای را انجام داد و فیفا هم تا امروز جزئیات قرارداد را به باشگاه استقلال ارسال نکرده است. با این شرایط اینکه عنوان می‌شود باشگاه استقلال تا ۳۱ فروردین فرصت پرداخت مطالبات استراماچونی را دارد صحت ندارد و این باشگاه از روزی که فیفا رای را ابلاغ کند بیش از ۵۰ روز فرصت دارد تا مطالبات سرمربی سابق خود را پرداخت کند.»

در این رای آمده که باشگاه استقلال موظف است به آقای آندره آ استراماچونی به شرح زیر پرداخت کند:

الف) ۱,۳۵۴,۹۹۹,۹۴ یورو خالص به عنوان غرامت نقض قرارداد به اضافه بهره ۵٪ در هر سال از ۲۹ ژانویه ۲۰۲۰؛
ب) ۷۰۰۰ فرانک برای هزینه های قانونی انجام شده در ارتباط با روند داوری
۳- مهلت نهایی ۳۰ روز از تاریخ ابلاغ این رای به باشگاه استقلال داده می شود که در آن مبلغ(های) بدهی پرداخت شود. با انقضای مهلت نهایی فوق الذکر و در صورت عدم رعایت کامل مفاد رای در دوره مقرر شده، ممنوعیت ثبت نام بازیکنان جدید ( محرومیت نقل و انتقالاتی) تا زمان پرداخت کامل مبلغ صادر می شود.

نکات مربوط به پرداخت مبلغ بدهی:
باشگاه استقلال و همچنین فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران موظف است هرگونه پرداخت را به دبیرخانه کمیته انضباطی فیفا اعلام و رسید مربوطه را ارسال نماید.

نکات مربوط به محرومیت نقل و انتقالاتی:
ممنوعیت ثبت نام ذکر شده در بند۳ این رای به صورت خودکار در سطح ملی و بین المللی توسط فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و فیفا، بدون اینکه رای دیگری ازکمیته انضباطی فیفا یا دبیرخانه اش ابلاغ یا صادر شود، اجرا خواهد شد. در این مورد به فدراسیون فوتبال ایران یادآور میشود که رای فوق را اجرا کرده و شواهد اجرای محرومیت نقل ووانتقالاتی در سطح ملی را برای ما ارسال نماید. در صورت عدم اجرای رای، محرومیت های احتمالی ( اخراج از مسابقات فیفا) توسط کمیته انضباطی فیفا اعمال خواهد شد. محرومیت نقل و انتقالاتی شامل تمام تیم های فوتبال استقلال، چه بزرگسالان و چه رده های پایه را شامل خواهد شد.
باشگاه استقلال تنها در صورت پرداخت کامل مبلغ بدهی به طلبکار، می‌تواند اقدام به ثبت بازیکنان جدید نماید.
علاوه بر جریمه محرومیت نقل و انتقالاتی، در صورت تداوم عدم پرداخت تا ۳ پنجره نقل و انتقالاتی پشت سر هم، ممکن است جرایم دیگری مانند کسر امتیاز و یا سقوط به یک رده پایین تر شامل باشگاه استقلال شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
یورو ۲۰۲۴
خبرها
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها