چفرین، رئیس یوفا متهم شد؛ جعل رزومه برای نشستن بر قدرتمندترین صندلی فوتبال

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۹

یک روز پس از انتخاب دوباره الکساندر چفرین به ریاست یوفا،‌ اتحادیه فوتبال اروپا، رسانه اسلوونیایی پراوا، او را به جعل سند در رزومه خود متهم کرده است. در افشاگری این رسانه آمده که چفرین در رزومه خود در سال ۲۰۱۶ که رئیس یوفا شد، عضویت در هیات‌مدیره باشگاه المپیک بزیگراد را جعل کرده

الکساندر چفرین، رییس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) مطابق انتظار، روز چهارشنبه پنجم آوریل در کنگره این کنفدراسیون در شهر لیسبون بدون حتی یک نامزد رقیب، در سمتش ابقا شد و سومین دوره چهار ساله ریاست خود را شروع کرد.

او که اسلوونیایی و اکنون ۵۵ ساله است، در سال ۲۰۱۶ بعد از کناره‌گیری میشل پلاتینی به عنوان هفتمین رییس یوفا انتخاب شد، چفرین در سال ۲۰۱۹ هم بدون رقیب در کرسی ریاست باقی ماند.

در حالی یک رسانه معروف اسلوونی، درباره رئیس یوفا افشاگری کرده است که به دلیل افزایش چشم‌گیر درآمدهای اتحادیه فوتبال اروپا که بین باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها توزیع می‌شود، محبوبیت یافته است.

البته موافقان چفرین شفافیت مالی یوفا را هم از دلایل شایستگی او دانسته‌اند. اما تحقیقات پروا، این وجهه مثبت چفرین را زیر سوال برده است. مارکا به نقل از پروا نوشته که چفرین در انتخابات سال ۲۰۱۶ گفته بود که از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ عضو هیئت مدیره المپیک بزیگراد در لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی بوده است، چیزی که تحقیقات این رسانه آن را تایید نمی‌کند.

چفرین هیچ سابقه ورزشی ندارد، او وکیل است و مشخصا وکالت ورزشکاران حرفه‌ای و ورزشکاران حرفه‌ای را برعهده داشته است. به همین دلیل داشتن رزومه ورزشی مدیریتی مثل حضور در هیات مدیره یک باشگاه ورزشی سرشناس مثل المپیک بزیگراد که در فوتبال اسلوونی، اسم و رسمی برای خود دارد، امتیاز مثبتی برای او بوده است.

پروا نوشته که اگر این بخش از رزومه چفرین در سال ۲۰۱۶ وجود نداشت، او به ریاست یوفا انتخاب نمی‌شد و حتی انتخابش را باطل می‌کرد. و جالب اینجاست که این ادعای جعل سابقه پس از انتخاب مجدد او برای چهار سال دیگر مطرح شده است؛ چفرین تا ۲۰۲۳ رییس یوفا خواهد بود.

روزنامه اسپانیایی مارکا نوشته که هنوز تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت نگرفته است، اما به جنجال بزرگی در اسلوونی منجر شده. هنوز معلوم نیست این افشاگری می‌تواند رئیس محبوب یوفا را تهدید کند یا نه.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
خبر ورزشی
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید