رییس فدراسیون کوهنوردی: الناز رکابی ممنوع‌الخروج بود، خودش باید مشکلش را حل می‌کرد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

رضا زارعی، رئیس فدراسیون کوهنوردی در واکنش به خبر اختصاصی ایران اینترنشنال درباره ممنوع الخروجی الناز رکابی گفت: «خانم رکابی پس از پایان مسابقات کره جنوبی باید به اداره گذرنامه مراجعت می‌کرد و کارهای اداری اش را انجام می داد؛ اما نمی‌دانم چرا نرفت تا این مشکل خود را حل کند؟»

براساس اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال الناز رکابی ملی پوش سنگنوردی ایران ممنوع الخروج شده است. رکابی دیروز قصد سفر به اسپانیا برای تمرین و آمادگی جهت حضور در المپیک را داشته اما ماموران فرودگاه از خروج او ممانعت کرده و پاسپورت این ملی پوش را ضبط کرده‌اند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی مسئولیت این اتفاق را از دوش خود برداشته و علاوه بر اینکه گفته الناز رکابی شخصا باید رفع ممنوع‌الخروجی پیگیری می‌کرده است، گفته: «یکی از اقوام او که در اداره پلیس ۱۰+ فعالیت می‌کند به وی گفته بود هیچ مشکلی وجود ندارد و می‌تواند بدون مشکل از کشور خارج شود.»

او درباره اتفاقی که برای الناز رکابی افتاده است، به خبرگزاری آنا گفته: هنگامی که او به همراه همسرش به فرودگاه مراجعت می‌کند، متوجه می‌شود ممنوع الخروج است و چون در تعطیلات نوروزی هستیم شرایط به شکلی پیش رفت تا او نتواند مشکل خود را حل کند و ان‌شاءالله پس از پایان تعطیلات به اسپانیا خواهد رفت.»

زارعی گفت: البته چون رکابی مسابقات انتخابی المپیک را در پیش دارد هم خود ما و هم مسئولان کمیته ملی المپیک پیگیر هستیم تا او بدون مشکلی به اردو‌ها و مسابقاتی که دارد، برود. برنامه ریزی ما برای حضور او در جام‌جهانی سوئیس و فرانسه به همراه بازی‌های آسیایی تدارک دیده شده است. او می‌خواست با حضور در اسپانیا هم در آنجا به تمرین بپردازد و هم در یک تورنمنت شرکت‌ کند که با این مشکل مواجه شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما
خلاصه خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.