رقابت سخت ثروتمندان قطری و انگلیسی؛ شیخ جاسم پیشنهاد جدیدی برای خرید منچستریونایتد داد

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۵

اسکای نیوز ساعتی پیش گزارش داد که شیخ جاسم بن حمد آل ثانی پیشنهاد جدیدی برای خرید منچستریونایتد ارائه کرده است که گمان می‌رود ارزش آن حدود ۵ میلیارد پوند باشد. آخرین مهلت برای مناقصه دوم چهارشنبه‌شب گذشته بود، اما با درخواست نمایندگان شیخ جاسم به آنها فرصت بیشتری داده شد.

راین گروپ، شرکتی که مزایده فروش منچستریونایتد را برگزار می‌کند، مهلت شیخ جاسم بن حمد آل ثانی قطری و سر جیم رتکلیف، میلیاردر بریتانیایی، هوادار همیشگی یونایتد و بنیانگذار تولیدکننده مواد شیمیایی INEOS، را برای ارائه پیشنهاد دوم تمدید کرده بود. توماس زیلیاکوس، کارآفرین فنلاندی نیز پیشنهاد افزایش داده است.

دور اول مزایده ماه گذشته برگزار شد و گزارش شده است که هشت سرمایه گذار بالقوه جداگانه وجود دارد. بالاترین پیشنهادات دور اول برای خرید باشگاه ۴.۵ میلیارد پوند بود، اما گلیزرها حداقل ۶ میلیارد پوند می خواهند. پیشنهاد فعلی حدود ۵ میلیارد پوند (۶.۱۲ میلیارد دلار) است.

مالکان فعلی یونایتد، خانواده گلیزر، ۱۷ سال پس از خرید باشگاه منچستریونایتد، در ماه نوامبر به دنبال گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در پرافتخارترین باشگاه لیگ برتر انگلستان با رکورد ۲۰ بار قهرمانی یا فروش باشگاه بودند.

رویترز دراین‌باره نوشته: شیخ جاسم بن حمد آل‌ثانی مطمئن است که بهترین پیشنهاد را برای خرید منچستریونایتد ارائه کرده و امیدوار است به زودی این باشگاه را تصاحب کند. گفته می‌شود او برنامه‌هایی برای بازسازی استادیوم، تجهیز تیم اول باشگاه و آکادمی انجام دهد.

شیخ جاسم، پسر نخست‌وزیر پیشین قطر طرفدار پروپاقرص منچستریونایتد است و این پیشنهاد او تمام بدهی‌های شیاطین سرخ را هم صاف خواهد کرد. برخی ارزیابی‌ها نشان می‌دهد یونایتد چهارمین باشگاه فوتبال ثروتمند جهان است.

منابعی پیش از این به رویترز گفتند که مجموع پولی که در این مزایده بابت منچستریونایتد پرداخت می‌شود، احتمالاً بزرگترین قرارداد ورزشی تاریخ خواهد شد؛ بیش از دو برابر مبلغی که رومن آبراموویچ برای فروش چلسی گرفت.

منابعی در ماه فوریه به رویترز گفتند، لیورپول یونایتد هم گزینه جذاب سرمایه گذاران را بررسی خواهد کرد. همچنین جم نجفی، میلیاردر ایرانی-آمریکایی پیشنهادی ۳.۷۵ میلیارد دلاری برای خرید تاتنهام هاتسپر ارائه داده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
نمادهای قرن بیستم
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها