خاکپور به رئیسی: اموال مردم را به حراج گذشته‌اید، اما دغدغه شما سرزدن به مسلمانان چینی است

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۸

محمد خاکپور در اعتراض به بحران اقتصادی در ایران، حراج اموال مردم به اسم مولدسازی و بی‌کفایتی دولت ابراهیم رئیسی نوشت: «هنوز وعده بهبود اقتصاد و معیشت مردم از یاد کسی نرفته اما آن پیش کش، دارایی مردم را به اسم خود حراج نکنید. خیرین مدرسه ساز و مردم مسؤل کسری بودجه دولت نیستند.»

دولت جمهوری اسلامی که ناتوان از بهبود شرایط اقتصادی است، نتوانسته راهی برای کنترل قیمت دلار، تورم افسارگسیخته و کسری بودجه چندصدهزار میلیارد تومانی پیدا کند و اجازه ندهد مردم هر روز فقیرتر شوند؛ گوشت مرز نیم میلیون تومان را هم رد کرد. و حالا گزارش‌هایی از فروش مدارس خیرین به عنوان مولدسازی منتشر شده است.

محمد خاکپور در اعتراض به این وضعیت در یک پست اینستاگرامی خطاب به ابراهیم رئیسی نوشته: «در دولت ایدئولوژیک شما نابرابری قانون تداوم است! مدرسه ای را که خیرین ساخته اند به حراج گذاشته اید! قیمت گوشت از نیم میلیون تومان گذشت. مردم شریف خوی در سرما و زیر آوارند! و دغدغه شما سر زدن به مسلمانان چینی است!»

او با یادآوری پست‌هایی که رئیسی در همه ۴۴ سال گذشته، داشته است، نوشته: «در چند دههٔ گذشته همواره در مسندهای مختلف و کلیدی مسؤل بوده اید و از ایدئولوژی خود به عنوان یک ابزار استفاده نموده تا خود را متقاعد کنید که قاعده ﯼ امور به ویژه وقتی به نفع شماست منطقی، طبیعی و عادلانه است و از آنطرف مردم را به جایی رساندید که ذهن ما به صورت خودکار «من فلان چیز را دارم» را با «من مستحق فلان چیز هستم» یکی می گیرد.»

خاکپور به پروپاگاندای حکومتی اشاره کرده است: «وقتی چشمتان به آنهایی می افتد که فاقد ضروریات اولیه اند فورا ژست همدردی نشان میدهید و به ظاهر عصبانی میشوید که چرا آنها به اندازه کافی ندارند، اما برای لحظه ای به خود اجازه نمی دهید فکر کنید محرومیت آنها محصول همان روندی است که منجر به ناز و نعمت شما شده است تا در هر سفری برای خود و همراهان فرش قرمز پهن کنید فارق از آنکه سفر سرگردانی را نهایتی نیست. این همان ساز و کار روانی است که داراها و آنها که در قدرتند(که معمولا هم یکی هستند) را متقاعد می‌کند که به حق ، شایسته و ضروری است که آنها بیش تر داشته باشند در حالی که دیگران خیلی کمتر دارند.»

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ در اعتراض به مصوبه مولدسازی نوشت: «هنوز وعده های بهبود اقتصاد و معیشت مردم از یاد کسی نرفته اما آن پیش کش ، دارایی مردم را به اسم خود حراج نکنید. خیرین مدرسه ساز و مردم مسؤل کسری بودجه دولت نیستند.»

تازه‌ترین خبرها

رنگ زندگی - آسیای مرکزی
خبر
مستند کوتاه - سگ و انسان

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید