حساب پرسپولیس باز شد استقلال برای استراماچونی به بن‌بست خورد

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۷

حساب پرسپولیس که بابت بدهی ۲۷میلیاردی بسته شده بود، باز شده است. خبرگزاری ایسنا نوشته که این پرونده دوباره بررسی می‌شود. ازسوی دیگر شنیده می‌شود ایده‌های فتح‌الله‌زاده برای بحران استقلالی‌ها به بن‌بست خورده؛ وزارت ورزش بادریافت کمک از هواداران برای پرونده استراماچونی مخالفت کرده

دی‌ماه امسال خبر رسید حساب باشگاه پرسپولیس به خاطر شکایت وکیل علیرضا بیرانوند بسته شد. وکیل علیرضا بیرانوند به دلیل طلب ۲۸ هزار دلاری خود، از باشگاه پرسپولیس شکایت کرده بود. حساب مسدود شده نزد یکی از بانک‌هایی بود که پرسپولیس به تازگی از آن وام گرفته. اکنون خبر می‌رسد این حساب باز شده است تا پرونده دوباره رسیدگی شود.

اما رقیب پرسپولیس، استقلال که این روزها گرفتاری بحران مالی عجیب و غریبی است و به گفته فتح‌الله‌زاده باید ۳۰۰ میلیارد تومان تا یک ماه آینده تامین کند، در همه راه‌های موجود، به بن‌بست رسیده است. ضمن اینکه دلار در مرز ۶۰ هزار تومان قرار دارد و خبر می‌رسد که فردا هیات مدیره استقلال جلسه اضطراری برای پرداخت بدهی به استراماچونی تشکیل داده است.

از سوی دیگر گفته شده حراست وزارت ورزش با ایده علی فتح‌الله‌زاده برای اعلام شماره حساب به هواداران برای کمک مالی به استقلال مخالفت کرده است. این درحالی است که مصطفی آجرلو پول سهام فروش استقلال در فرابورس را پیش‌خور کرده است؛ پولی که هواداران به امید سرمایه‌گذاری و با اعتماد به مدیران دولتی استقلال، از حساب خارج کردند.

از سوی دیگر باتوجه به مخالفت بانک شهر برای پرداخت وام و جواب رد وزارت به درخواست کمک مالی، شرایط سختی پیش روی استقلالی‌ها خواهد بود. استقلال حدود ۱۰۰ میلیارد تومان فقط باید به استراماچونی پرداخت کند.

استقلالی ها قصد استخدام وکیل خارجی دارند و امیدوار هستند بتوانند بدهی استراماچونی را از محل درآمدهای این باشگاه در AFC پرداخت کنند. استقلال فقط تا دهم فروردین ماه برای پرداخت بدهی استراماچونی فرصت دارد و در صورت پرداخت نکردن این پول، ممکن است آبی ها با کسر امتیاز و در نهایت سقوط به دسته پایین تر روبرو شوند.

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید