شاهزاده رضا پهلوی: تعامل کشورها با جمهوری اسلامی به جای مردم ایران کوته‌نظری است

جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۰۵

شاهزاده رضا پهلوی در یک رشته توییت درباره محتوای مصاحبه خود با شبکه اتریشی او آر اف نوشت: در شرایطی که انقلاب ایران در حال پیشرفت است، تعامل کشورهای دیگر با جمهوری اسلامی به جای مردم ایران، رویکردی کوته‌نظرانه است.

او گفت: در شرایطی که مردم ایران برای پس گرفتن کشورشان از جمهوری اسلامی در حال مبارزه هستند، پیش‌بینی نکردن تغییر رژیم از نظر سیاسی غیرمسئولانه است و تعامل با جمهوری اسلامی به جای مردم ایران، کوته‌نظری است.

شاهزاده رضا پهلوی خاطرنشان کرد: اروپا به دلیل نیازهای چشمگیر انرژی خود و نزدیکی فاصله با ایران، به شدت در معرض خطرهای امنیتی بین‌المللی ایجاد شده از سوی جمهوری اسلامی قرار دارد.

او گفت اروپا در خاک خود با اقدامات جمهوری اسلامی در گسترش افراطی‌گری و توطئه‌های ترور مواجه است و میلیون‌ها مهاجر که کشورشان به دست سپاه دچار از هم پاشیدگی شده، به مرزهای اروپا آمده‌اند.

شاهزاده رضا پهلوی افزود: جمهوری اسلامی در اوکراین به تهاجم روسیه کمک می‌کند و در عرصه دیپلماسی نیز در ارتباط با گسترش سلاح‌های هسته‌ای و گروگان‌گیری، در حال باج‌گیری است.

او گفت: جمهوری اسلامی در عرصه انرژی یک عرضه‌کننده غیرقابل اتکا است و در تجارت نیز بازار اقتصادی آن نه جذابیتی دارد و نه برای سرمایه‌گذاری و بازرگانی امن است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها