دیدبان حقوق بشر سوریه: حمله اسرائیل به دمشق، یکی از تاسیسات سپاه را هدف قرار داد

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۹

حمله راکتی اسرائیل به محله کفر سوسه دمشق چندین کشته و زخمی به جای گذاشت. دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد در حمله اسرائیل یکی از تاسیسات سپاه پاسداران هدف قرار گرفته است. در همین حال، یک حمله راکتی نیز به نزدیک مقر ائتلاف ضد داعش در شمال شرق سوریه صورت گرفت.

در حالی که خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، تعداد کشته‌ها در حمله اسرائیل به دمشق را ۵ نفر و تعداد زخمی‌ها را ۱۵ نفر اعلام کرده، دیدبان حقوق بشر سوریه از کشته شدن ۱۵ نفر خبر داده است.

در این حمله که در قسمتی با بافت جمعیتی فشرده انجام شده، چندین ساختمان بلند دچار آسیب شدند.

کفر سوسه از محله‌‌هایی است که نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی در آن حضور پررنگی دارند و عماد مغنیه، از فرماندهان حزب‌الله لبنان، نیز در سال ۲۰۰۸ در انفجاری در این محله کشته شده بود.

جمهوری اسلامی از متحدان منطقه‌ای رژیم بشار اسد است و تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی به سوریه برای مسلح کردن این رژیم و همچنین شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان فرستاده است.

اطلاعات ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد واحد ۱۹۰ سپاه قدس از نیروهای عراقی برای انتقال اسلحه در مسیر زمینی از ایران و از طریق عراق به سوریه و لبنان استفاده می‌کند.

اسرائیل اما بارها اعلام کرده که اجازه نخواهد داد چنین نقل و انتقالاتی صورت بگیرد.

اسرائیل به طور معمول عملیات‌هایش در ارتباط با ایران را علنی نمی‌کند با این حال در ماه‌های گذشته بارها به انبارهای سلاح در سوریه حمله کرده است.

حمله راکتی به نزدیک مقر نیروهای بین‌المللی در شمال شرقی سوریه

همچنین در روز شنبه رسانه‌های عربی از حمله راکتی به میدان نفتی کونکو در شمال شرق سوریه و در نزدیکی مقر نیروهای آمریکایی خبر دادند.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، سنتکام، شلیک دو راکت به نزدیکی پایگاه نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در مجاورت میدان نفتی کونکو را در شمال شرقی سوریه تایید کرد و گفت این حمله هیچ خسارت جانی و مالی نداشته است.

سنتکام خاطرنشان کرد هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
سپاه صلح
حرف آخر با پوریا زراعتی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید