رکوردزنی‌های بنزما در ۳۵ سالگی؛ کریم در تعقیب کریس

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۷

کریم بنزما با دبل شب گذشته در بازی با الچه،‌ از رکورد ۲۲۸گل رائول گنزالس در رئال مادرید عبور کرد و اکنون در تعقیب رونالدو است. هرچند کریس ۳۱۱گل زده و بنزما با ۲۳۰ گل، فاصله زیادی تا رکورد CR7 دارد. بنزما در ۳۵سالگی نه تنها به توپ طلا رسید که پرافتخارترین فوتبالیست فرانسوی هم شد.

کاپیتان رئال مادرید دو بار از روی نقطه پنالتی در سانتیاگو برنابئو گل زد و حالا دومین گلزن برتر رئال مادرید در تمام دوران لالیگا لقب گرفته است.

علاوه بر این بنزما تعداد گل های خود در این فصل لالیگا را به ۱۱ رساند و با لواندوفسکی که ۱۴ گل برای بارسلونا زده است، رقابت می‌کند. بنزما در ۱۴ بازی اخیر برای مادرید ۱۲ گل زده و سه پاس گل داده است.

بنزما، کاپیتان ۳۵ ساله کهکشانی‌ها هفته گذشته با قهرمانی در فینال جام جهانی باشگاه‌ها، به پرافتخارترین بازیکن فرانسوی بدل شد؛ بنزما با پیراهن رئال مادرید ۲۵ جام، با پیراهن لیون ۷ جام و با پیراهن تیم ملی فوتبال فرانسه هم یک جام جهانی را به دست آورده است.

قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها، سی و دومین جامی بود که کریم بنزما به دست آورد که این یک رکورد در تاریخ فوتبال فرانسه است. تاکنون هیچ بازیکن فرانسوی به استثنای بنزما موفق نشده است که ۳۲ جام را به دست آورد.

او همچنین در کنار مارسلو، پر افتخارترین بازیکن رئال مادرید هم هست؛ ۲۵ جام مختلف در کارنامه دارد.

علاوه بر این گلزنی بنزما در جام جهانی باشگاه‌ها، رکوردی ثبت کرد که تاکنون هیچ بازیکنی از رئال مادرید موفق نشده است؛ گلزنی در شش رقابت مختلف در یک فصل.

او تاکنون در جام باشگاه های جهان، سوپر جام یوفا، سوپرکاپ اسپانیا، لالیگا و کوپا دل ری در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ گلزنی کرده است.

کاپیتان رئال مادرید فقط در لیگ قهرمانان این فصل گل نزده است. او در سال ۲۰۲۲ نمایش درخشانی در رئال مادرید داشت و بهترین فصل دوران فوتبالی خود را تجربه کرد و همین باعث شد تا در نهایت هم توپ طلا را برای نخستین‌بار در دوران فوتبالی خود کسب کند.

پربیننده‌ترین‌ها

طرح ایران
خبرها
۱۰۰ سال با گلستان

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید