ادامه خیزش انقلابی مردم ایران همزمان با فراخوان‌‌ها برای اعتراضات سراسری در ۲۷ بهمن

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۶

همزمان با فراخوان‌های گسترده برای اعتراضات سراسری در ۲۷ بهمن به مناسبت چهلمین روز اعدام محمد‌مهدی کرمی و محمد حسینی، خیزش انقلابی مردم ایران سه‌شنبه نیز با شعاردهی، شعارنویسی، اعتصاب غذای شهروندان و ادای احترام به کشته‌شدگان خیزش انقلابی ادامه یافت.

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد در شامگاه سه‌شنبه ۲۵ بهمن از برخی محله‌ها در تهران و کرج شعارهای شبانه بر ضد حکومت سر داده شد.

در یک ویدیوی ارسالی دیگر، صدای شعارهای ضدحکومتی از جمله «خامنه‌ای حیا کن، مملکت‌و رها کن» از محله نیاوران در تهران در شامگاه سه‌شنبه ۲۵ بهمن شنیده می‌شود.

شعارنویسی و نصب بنرهای اعتراضی و فراخوان‌ها نیز ادامه داشت. ویدیوهای ارسالی به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد در شامگاه ۲۵ بهمن، زنی معترض در محله تهرانپارس فراخوانی برای اعتراض در روز ۲۷ بهمن بر روی پل هوایی نصب می‌کند. بر روی این فراخوان به نام محمد حسینی، معترض اعدام شده در جریان خیزش انقلابی، نیز اشاره شده است.

ویدیوی ارسالی دیگر نشان می‌دهد درون واگن قطار متروی تهران فراخوانی برای تجمع‌های اعتراضی ۲۷ بهمن همراه با شعار «ایران را پس می‌گیریم» نوشته شده است.

از رشت نیز ویدیوهای ارسالی نشان می‌دهد معترضان با شعارنویسی روی دیوارها، تجمع‌های ۲۷ بهمن را یادآوری کرده‌اند. روی یکی از دیوارها نوشته شده: «خیابان به ما نیاز دارد.»

ویدیوی دیگری که به ایران‌اینترنشنال رسیده نشان می‌دهد روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه بنری با موضوع دعوت برای تجمع‌های اعتراضی در ۲۷ بهمن، از روی پلی در بزرگراه حکیم تهران آویزان شده است.

از زنجان نیز، ویدیو و تصاویر رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد شهروندی مشغول به ادامه شعارنویسی بر دیوارهای شهر است.

از نورآباد ممسنی نیز ویدیوی ارسال شده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد معترضان برای فراخوان تجمع‌های اعتراضی در ۲۷ بهمن‌ماه، بنری را همراه با شعار «مرگ بر دیکتاتور» از پل عابرپیاده‌ای در آویزان کرده‌اند.

اعتصاب غذای شهروندان نیز ادامه دارد. نرگس منصوری، از امضا کنندگان بیانیه استعفای خامنه‌‌ای، در فایلی صوتی که به ایران‌اینترنشنال رسیده، اعلام کرد که از نهم بهمن، با وجود بیماری‌های حاد در اعتراض به عملکرد ضد بشری جمهوری اسلامی با وی و پروژه مجنون‌سازی زندانیان و نیز به‌دلیل ممانعت از دادن مرخصی به او، اعتصاب غذا کرده است.

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو نیز گزارش داد آرین کوخایی‌زاده، جوان ۱۸ ساله بازداشت‌شده اهل ایلام، در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده‌اش با دوختن لب‌های خود در زندان مرکزی ایلام اعتصاب غذا کرد. نیروهای سرکوبگر کوخایی‌زاده را هفتم آبان در منزل خانوادگی‌اش بازداشت کردند.

بهاره سلیمانی و نازنین محمدنژاد، دو زندانی سیاسی، نیز لحظاتی پس از آزادی «برای تو کوچه رقصیدن» خواندند و بهاره به احترام کسانی که در خیزش انقلابی «زن زندگی آزادی» جانشان را از دست دادند، موهایش را چید.

از سوی دیگر، ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد تلاش‌ها برای حمایت از توماج صالحی، رپری که در جریان خیزش انقلابی زندانی شده، ادامه دارد.

ادای احترام به کشته‌شدگان خیزش انقلابی نیز ادامه داشت. ویدیویی که در فضای مجازی منتشر شده، نشان می‌دهد نزدیکان سپهر اسماعیلی،‌ از کشته‌شدگان خیزش انقلابی، در روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن، مصادف با روز عشق یا ولنتاین، بر سر مزار او حاضر شدند.

همکاران و نزدیکان سپهر اعظمی، از کشته‌شدگان خیزش انقلابی در کرج، نیز روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه سالروز تولد او را در محل کارش جشن گرفتند.

همچنین ویدیوهای رسیده نشان می‌دهد روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه مراسم تولد ۲۲ سالگی زانیار ابوبکری، از کشته‌شدگان اعتراضات مهاباد، بر سر مزارش برگزار شده و ترانه‌ها و آوازهای کردی پخش کرده‌اند.

حمایت‌های ایرانیان خارج از کشور نیز از خیزش انقلابی هم‌وطنان ادامه داشت. ایرانیان مقیم کپنهاگ در دانمارک روز سه‌شنبه همزمان با روز عشق (ولنتاین) به یاد کشته‌شدگان در خیزش انقلابی مردم ایران تجمع کردند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
جهان‌نما
خبر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید