پول بدهید، ملی‌پوش شوید؛ ستاره تنیس روی میز ایران اسپانسر ندارد، به مسابقات نمی‌رود

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۳

مهشید اشتری، ستاره تنیس روی میز ایران گفته که به دلیل هزینه بالای اعزام به مسابقات بین‌المللی رنکینگ خود را ازدست داده:«ورزشکاران با هزینه شخصی یا اسپانسر در تورهای بین‌المللی شرکت می‌کنند و فدراسیون نمی‌فرستد.» پیش از این ورزشکاران دیگری هم از پرداخت شخصی هزینه‌ها خبرداده بودند

نام مهشید اشتری، ملی‌پوش تنیس روی میز ایران به عنوان ستاره این رشته ورزشی مطرح شد. او حتی لژیونر تنیس روی میز ایران هم شد. اما در گفتگویی با خبرگزاری ایسنا گفته به دلیل هزینه بالای اعزام به مسابقات بین‌المللی، نمی‌تواند به صورت شخصی اعزام شود تا رنکینگ خود را ارتقاء دهد: «فدراسیون دیگر با هزینه خودش نمی‌فرستد. به همین دلیل به مسابقات بین‌المللی نمی‌روم و از رنکینگ هم خارج شده‌ام.»

او گفته: برایم سخت است که خودم در مسابقات شرکت کنم چون هر تور نزدیک ۵۰ - ۶۰ میلیون هزینه می‌برد. یک تور هم فایده ندارد و در سال حداقل باید در سه تور شرکت کنیم که هزینه‌اش سنگین می‌شود. به همین دلیل ترجیحم این است که فعلا شرکت نکنم مگر اسپانسری پیدا شود که آن هم نیست.»

رتبه دختر ۲۳ ساله تنیس ایران در رنکینگ جهانی از ۱۶۰ به ۵۶۰ سقوط کرده است: «این هم به خاطر شرکت نکردن در مسابقات است. همه کسانی که الان در رنکینگ هستند، در تورها شرکت می‌کنند. بچه‌ها اصولا اسپانسر دارند و خانواده‌ها در شرایطی نیستند که هزینه سنگین سفرها را پرداخت کنند. از طرفی هزینه‌های جانبی زیادی مثل راکت و رویه داریم که خانواده‌ها تامین می‌کنند. پیدا کردن اسپانسر هم سخت است اما واقعا دنبال این کار نرفته‌ام. حس می‌کنم برای من فایده نداشته و بی خیال شدم. پیدا نمی‌شود مگر کسی آشنا یا پارتی داشته باشد که من ندارم!»

او گفت: «از شرکت نکردن در تورهای بین‌المللی ناراحت هستم، فداسیون باید خودش به فکر باشد چون مسئول همه ماست. باید دنبال اسپانسر برای بازیکنان و اعزام‌شان به مسابقات باشد و نیازی به گفتن ما نباید باشد. بد است که بازیکنان تیم ملی ماه‌ها در مسابقات شرکت نکنند و فقط کسانی بروند که پول دارند. کسانی که ممکن است حتی بازیکن ملی هم نباشند اما چون از نظر مالی تامین هستند، به مسابقات اعزام می‌شوند در صورتی که شرایط برای ملی‌پوشانی که تمرینات پرفشاری انجام می‌دهند، سخت است.»

جهان‌نما
خبر
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید