قهرمان رئال مادرید در جام‌جهانی باشگاه‌ها؛ کریم بنزما پرافتخارترین بازیکن رئال و فرانسه

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۳

قهرمانی شب گذشته رئال مادرید در فینال جام جهانی باشگاه‌ها، کریم بنزما، کاپیتان فرانسوی کهکشانی‌ها را به پرافتخارترین بازیکن فرانسوی بدل کرد؛ بنزما با پیراهن رئال مادرید ۲۵ جام، با پیراهن لیون ۷ جام و با پیراهن تیم ملی فوتبال فرانسه هم یک جام را به دست آورده است.

رئال مادرید در فینال جام جهانی باشگاه‌ها الهلال عربستان سعودی را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست داد. یکی از ۵ گل کهکشانی‌ها را کریم بنزما زد و یک پاس گل هم داد. حضور او در این بازی با شک و شبهه همراه بود. اما کاپیتان رئال مادرید جام قهرمانی را بالای سر برد.

این سی و دومین جامی بود که کریم بنزما به دست آورد که این یک رکورد در تاریخ فوتبال فرانسه است. تاکنون هیچ بازیکن فرانسوی به استثنای بنزما موفق نشده است که ۳۲ جام را به دست آورد. او همچنین در کنار مارسلو، پر افتخارترین بازیکن رئال مادرید هم هست؛ ۲۵ جام مختلف در کارنامه دارد.

علاوه بر این گلزنی بنزما در جام جهانی باشگاه‌ها، رکوردی ثبت کرد که تاکنون هیچ بازیکنی از رئال مادرید موفق نشده است؛ گلزنی در شش رقابت مختلف در طول یک فصل. او اکنون در جام باشگاه های جهان، سوپر جام یوفا، سوپرکاپ اسپانیا، لالیگا و کوپا دل ری در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ گلزنی کرده است.

کاپیتان رئال مادرید فقط در لیگ قهرمانان این فصل گل نزده است. البته بنزما فقط ۲۳۶ دقیقه در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده است و هنوز شانس گلزنی در مرحله حذفی دارد.

او در سال ۲۰۲۲ نمایش درخشانی در رئال مادرید داشت و بهترین فصل دوران فوتبالی خود را تجربه کرد و همین باعث شد تا در نهایت هم توپ طلا را برای نخستین‌بار در دوران فوتبالی خود کسب کند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی
خبر

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید