ستاره‌های فوتبال در حال کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ترکیه

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۳

زلزله مرگبار در جنوب شرق ترکیه، موجب همبستگی گسترده‌ای دردنیا شد. غیر از سازمان‌های امدادی بین‌المللی،فوتبالیست‌های مشهوری هم به کمک آمده‌اند. آندره‌آ پیرلو اسطوره ایتالیا، مسوت اوزیل ستاره آلمان، نیوکولا زانیولو ستاره ایتالیا، دریس مرتنز مهاجم بلژیکی و مریه دمیرال ملی‌پوش ترکیه

در نخستین روزهای پس از زلزله، تصویری از آندره‌آ پیرلو، اسطوره فوتبال ایتالیا در حال کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ترکیه منتشر شد.

پس از آن تصاویری از مسوت اوزیل، ستاره پیشین تیم ملی آلمان که در تیم «استانبول باشاک‌شهیر» توپ می‌زند، در حین کمک به مردم ترکیه دست به دست شد.

نیوکولا زانیولو، ستاره ایتالیایی رم که قرار بود به گالاتاسرای ترانسفر شود، در بدو ورود به فرودگاه استانبول، همراه با هم‌تیمی‌های جدیدش، در ارسال بسته‌های کمکی به زلزله‌زدگان کمک کرد.

از سوی دیگر دریس مرتنز، مهاجم بلژیکی باشگاه گالاتاسرای به همراه همسرش در استادیوم خانگی گالاتاسرای، در فراخوان کمک به زلزله‌زده‌ها پیش‌قدم شد.

همچنین بازیکنان فنرباغچه و بشیکتاش در حال کمک به آماده‌سازی بسته‌های کمکی دیده شدند.

مریح دمیرال بازیکن ترکیه‌ای آتالانتا در سری آ ایتالیا، از طریق حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی از طریق فروش پیراهن‌های رونالدو، دیبالا و بونوچی به زلزله‌زدگان کمک می‌کند.

این بازیکن ملی پوش همچنین اعلام کرد که پیراهن امضا شده لیونل مسی را هم به نفع زلزله‌زدگان به فروش می‌گذارد: «ما پیراهن لئو را که در یک بازی پوشیده و امضا کرده است را به حراج می گذاریم. عواید حاصل از حراج این پیراهن که به صورت مزایده به فروش می رسد به زلزله‌زدگان اهدا خواهد شد.»

باشگاه «ترابوزان اسپور» نیز اعلام کرد تمام کالاهای موجود در انبار خود را برای کمک به قربانیان زمین لرزه ارسال کرده است.

از سوی دیگر رئیس فدراسیون فوتبال ترکیه خبر داده است که یوفا، اتحادیه فوتبال اروپا وعده داده ۳۰۰ هزار دلار به زلزله‌زدگان جنوب شرق ترکیه کمک کند.

این درحالی است که باشگاه‌های ترکیه هم متعهد شده‌اند هزار کانکس برای زلزله‌زدگان کاهرمان‌ماراش و دیگر مناطق زلزله‌زده فراهم کنند.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - دلکش
تیرگان، شب همبستگی برای ایران
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید