جاناتان ویلکینسون، وزیر منابع طبیعی و نماینده پارلمان کانادا، در پاسخ به پرسش ایران‌اینترنشنال درباره آمادگی غرب برای تغییر رژیم در ایران گفت: کشورهای غربی می‌خواهند در ایران دولتی سرکار باشد که به حقوق مردم ایران احترام بگذارد و ثبات این کشور و خاورمیانه را تضمین کند.

او افزود: رژیم ایران منشاء بسیاری از بی‌ثباتی‌ها در خاورمیانه است و جامعه جهانی می‌خواهد راه‌های بیشتری برای ایجاد تعادل در خاورمیانه ببیند.

ویلکینسون با تاکید بر اینکه کانادا در کنار سایر کشورهای متحد خود همواره به دنبال یافتن راه‌های جدید برای افزایش فشار بر جمهوری اسلامی است، از همه دولت‌های جهان خواست علیه حکومت ایران اقدامات جدی در پیش گیرند.

او خاطرنشان کرد کانادا به این دلیل سپاه را در فهرست تروریسم قرار نداده که نمی‌خواهد افراد بی‌گناهی که سربازی اجباری را در سپاه گذرانده‌اند، آسیب ببینند.

ویلکینسون با اشاره به نگرانی کانادا از حضور عوامل وابسته به جمهوری اسلامی در این کشور و اقدامات غیرقانونی آنها همچون پولشویی، از تلاش‌های دولت کانادا برای شناسایی این افراد خبر داد و از کسانی که از عوامل جمهوری اسلامی اطلاعاتی دارند خواست این موارد را به مقامات کانادا گزارش دهند.

پربیننده‌ترین‌ها

میراث ناملموس
خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید