برگزاری اولین روز تجمع اعتراضی در هفت‌تپه؛ حمایت کارگران ۱۰ کشور از خیزش انقلابی در ایران

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۹

نخستین روز تجمع و اعتصاب در هفت‌تپه با حضور ده‌ها تن از کارگران برگزار شد. هم‌زمان اتحادیه‌های کارگری در ۱۰ کشور جهان از خیزش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی حمایت کردند.

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال، کارگران معترض هفت‌تپه روز چهارشنبه ۱۹ بهمن تجمع و اعتصاب کردند.

این تجمع به معنای کلید زدن اعتصاب‌های جدید این کارگران است و پیش‌بینی می‌شود از روز پنج‌شنبه ۲۰ بهمن، تعداد بسیار بیشتری به اعتصاب بپیوندند.

کارگران معترض اعلام کردند: «ما به سنگ‌اندازی در بازگشت به کار اسماعیل بخشی، عدم اجرای همسان‌سازی بین شرکت‌های تابعه هفت‌تپه، مشکل منازل سازمانی همکاران، وضعیت همکاران فصلی و نیز مطرح شدن نام حکیم ناصری برای مدیریت شرکت اعتراض داریم.»

همزمان اتحادیه آزاد کارگران ایران اعلام کرد روز ۱۹ بهمن‌ از سوی اتحادیه‌ها و سندیکاهای کارگری در چند کشور به عنوان «روز اقدام» در حمایت از کارگران و مبارزات مردم ایران نام‌گذاری شده و قرار است در این روز اتحادیه‌های کارگری با برگزاری تجمع و دیگر اقدامات از کارگران و مبارزات مردم ایران حمایت کنند.

در بیانیه این اتحادیه آمده است: «همکاران ما همچنین در بیانیه‌های‌ خود ضمن محکوم کردن اقدامات سرکوب‌گرانه حکومت علیه کارگران و مردم ایران، اعلام کرده‌اند خواهان آزادی کارگران و معلمان زندانی و بازداشت‌‌شدگان اعتراضات اخیر و همچنین لغو احکام اعدام و آزادی ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری در ایران هستند.»

اتحادیه آزاد کارگران ایران نوشت: «تعداد زیادی از کارگران و معلمان از جمله اعضای اتحادیه ما یا در زندان به سر می‌برند یا احکام زندان برایشان صادر شده است. همچنین بیش از ۲۰ هزار نفر از زنان و مردان آزادی‌خواه که در جریان خیزش انقلابی اخیر بازداشت شده‌اند، در شرایط سخت و غیرانسانی در زندان به سر می‌برند.»

این اتحادیه ضمن تاکید بر ضرورت همبستگی جهانی کارگران، مصرانه خواستار آزادی کارگران و معلمان زندانی و همه بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر شده‌اند.

در پایان بیانیه تاکید شده است: «بساط مجازات شنیع و ضدانسانی اعدام باید برچیده شود. ایجاد تشکل‌های مستقل حق اولیه ما کارگران است. ما برای تحقق این خواسته‌ها و علیه استثمار، بی‌حقوقی، سرکوب‌های حکومتی و برای رسیدن به آزادی، رفاه و جامعه‌ای بدون استثمار و سرکوب، همچنان به مبارزات خود ادامه خواهیم داد. در این راه دشوار و پر‌هزینه، حمایت و همبستگی شما به ما نیرو می‌بخشد و در همان حال به سرکوب‌گران نشان می‌دهد ما در این نبرد طبقاتی، تنها نیستیم.»

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
سامپه

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید