زلنسکی در بریتانیا: پیروزی اوکراین جهان را تغییر خواهد داد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۹

ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهوری اوکراین، به دنبال اولین سفر به بریتانیا پس از حمله روسیه به کشورش، در سخنرانی در پارلمان بریتانیا گفت که پیروزی اوکراین در مقابل تجاوز روسیه جهان را تغییر خواهد داد و متجاوزان احتمالی آینده را از تجاوز منصرف خواهد کرد.

زلنسکی تاکید کرد: «بریتانیا با ما به سوی مهم‌ترین پیروزی در زندگیمان گام بر می‌دارد.»

او گفت: «این پیروزی، پیروزی بر ایده جنگ خواهد بود.»

زلنسکی اضافه کرد: «پس از این که ما با هم پیروز شدیم، هر متجاوز، کوچک یا بزرگ، خواهد دانست که اگر به نظم بین‌المللی حمله کند، چه چیزی در انتظارش است.»

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا نیز اعلام کرد که این کشور به حمایت از اوکراین با هدف تضمین یک پیروزی قاطع نظامی در میدان نبرد در امسال ادامه خواهد داد.

اما همزمان با سفر رییس‌جمهوری اوکراین به لندن، بریتانیا شش نهاد ارائه کننده تجهیزات نظامی به روسیه و همچنین هشت میلیاردر روس حامی ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه را تحریم کرد.

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفت که تحریم‌های جدید شش سازمان تامین کننده تجهیزات نظامی، از جمله پهپاد به روسیه را هدف قرار خواهد داد.

بریتانیا همچنین ۱۰ هزار نفر از سربازان یونانی را برای پرواز با جنگنده‌های ناتو و همچنین تانک و زیردریایی آموزش می‌دهد.

زلنسکی اما در سخنرانی در پارلمان بریتانیا گفت که هر کاری در توانش باشد انجام خواهد داد تا جهان را متقاعد کند که هواپیماهای مدرن در اختیار اوکراین قرار دهد.

زلنسکی قرار است در جریان سفر به بریتانیا با چارلز سوم، پادشاه بریتانیا نیز دیدار کند.

این دومین سفر خارجی زلنسکی پس از حمله روسیه به اوکراین است.

او در آذر ماه نیز در اولین سفر خود به آمریکا از زمان آغاز جنگ روسیه علیه این کشور، با جو بایدن، رییس‌جمهوری ایالات متحده دیدار کرد و در نشستی خبری از حمایت‌های آمریکا و جامعه جهانی از کشورش قدردانی کرد.

بایدن نیز بر ادامه حمایت‌های آمریکا از اوکراین در برابر تجاوز روسیه تاکید کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

رنگ زندگی - آسیای مرکزی
خبر
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید