اشراق نجف‌آبادی، حسام موسوی و امیراسلان مهدوی آزاد شدند

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷

عرفان نجف‌آبادی برادر اشراق نجف‌آبادی در توییتی اعلام کرد او، حسام موسوی، مربی سنگنوردی و امیرارسلان مهدوی مربی اسنوبرد، از زندان آزاد شدند. پیشتر اتهامات ورزشکاران بازداشت شده در پرونده بمب‌گذاری در معالی‌آباد شیراز «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» اعلام شده بود.

پس از تیراندازی در شاهچراغ شیراز، جمهوری اسلامی چند نفر را به اتهام بمب‌گذاری در بلوار شریعتی (معالی‌آباد) شیراز بازداشت کرد. نکته عجیب در این پرونده بازداشت ۵ ورزشکار بود.

اشراق نجف آبادی دوچرخه‌سوار و عضو سابق تیم ملی کوهستان روز ۱۸ آبان در شیراز دستگیر شد. او دوچرخه‌سوار، صخره‌نورد و غواص است.

امیر ارسلان مهدوی، مربی اسنوبرد در ۴ آبان در معالی آباد شیراز دستگیر شد.

حسام موسوی، مربی سنگنوردی و هایلاین در ۹ آذر در اصفهان دستگیر و مانند دیگر ورزشکاران این لیست به شیراز منتقل شد.

ابهام در پرونده این ورزشکاران احتمال صدور کیفرخواست به اتهام محاربه و افساد فی‌الارض و در نهایت حکم اعدام برای آنها را هم محتمل کرده بود و همین امر موجب واکنش‌های جهانی هم شد.

سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس اتهامات حسام موسوی، دنا شیبانی، امیرارسلان مهدوی، اشراق نجف‌آبادی و محمد خیوه، ورزشکاران بازداشت شده در پرونده بمب‌گذاری در معالی‌آباد شیراز را چنین اعلام کرده بود: «اتهامات وارده به همه متهمان پرونده، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
حرف آخر
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.