نقل و انتقالات زمستانی فولاد؛ تلاش جواد نکونام برای آبروداری در آسیا

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۰۷

فولاد خوزستان، تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، نیاز جدی به ترمیم لیست بازیکنان خود داشت. در نهایت ۵ بازیکن از جمله تورس اسپانیایی را به ترکیب اضافه کرد. اما جواد نکونام نتوانست گادوین منشا را هم اضافه کند. هرچند کنار گذاشتن وریا غفوری در روزهای گذشته جنجالی شد.

جواد نکونام در هفته‌های گذشته با انتقاد از ساز و کار نقل و انتقالات معتقد بود توان رویارویی با نمایندگان عربستان و امارات و قطر وجود ندارد. اما در نهایت فولاد در فصل نقل و انتقالات زمستانی، روبرتو تورس، سعید واسعی، سینا مریدی، محمد نژادمهدی و یوکیا سوگیتا را به لیست اضافه کرد.

فولاد برای جذب این بازیکنان قلم قرمز روی وریا غفوری، آیاندا پاتوسی، احمد عبدالله زاده و مجید علیاری کشید.

یکی از نکات مهم نقل و انتقالات زمستانی فولاد، خروج وریا غفوری از این تیم بود. کاپیتان سابق استقلال، که پیش‌بینی می‌شد دوران جدیدی در فولاد داشته باشد و حداقل یک فصل در اهواز بماند، پس از توافق با مدیران این باشگاه، برای فسخ دوطرفه قراردادش به توافق رسید.

فولاد خوزستان که یکی از تیم‌های پرسروصدا در نقل و انتقالات نیم‌فصل بود و ورودی و خروجی‌های شاخصی داشت، اما نتوانست موسی کولیبالی را از لیست خارج کند تا امکان جذب گادوین منشا را هم از دست بدهد.

اما با فسخ قرارداد آیاندا پاتوسی، جواد نکونام از فرناندو تورس، مهاجم جدید و اسپانیایی خود، استفاده خواهد کرد.

با این‌حال جذب روبرتو تورس از اوساسونای اسپانیا و یوکیا سوگیتای هافبک ژاپنی که سابقه بازی در تراکتور تبریز را هم دارد، شاید دست جواد نکونام برای بازی در آسیا بازتر باشد.

اشکان دژاگه هم شایعه شده بود از فولاد جدا می‌شود، اما در لیست فولاد برای نیم فصل دوم باقی لیگ برتر فوتبال ایران باقی ماند.

ورودی: روبرتو تورس، سعید واسعی، سینا مریدی، محمد نژادمهدی و یوکیا سوگیتا
خروجی: وریا غفوری، آیاندا پاتوسی، احمد عبدالله زاده و مجید علیاری

پربیننده‌ترین‌ها

میراث ناملموس
خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید