افشایی آزار جنسی کودکان فوتبالیست در مشهد؛ دادستان مسئولان استانی را احضار کرد

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۲

در پی انتشار گزارش‌ها از آزار جنسی ۱۵ نفر از بازیکنان نوجوان یک باشگاه فوتبال، دادستان مشهد، مسئولان اداره ورزش استان خراسا‌ن رضوی را برای ارائه توضیحات در این باره احضار کرد.

خبرگزاری تسنیم گزارش داد که قرار است روز یکشنبه جلسه‌ای در این باره در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد برگزار شود.

با این حال تسنیم نوشت که «تا‌کنون شکایتی در دادستانی استان در ارتباط با این موضوع ثبت نشده است».

این در حالی است که چند خانواده کودکان قربانی، مقابل ساختمان هیات فوتبال خراسان رضوی تجمع کرده بودند و وزارت ورزش و جوانان نیز اعلام کرد که دو هفته پیش حمید سجادی، وزیر ورزش، دستور رسیدگی به این موضوع را صادر کرده است.

همچنین درحالی که محسن حیدری رییس هیات فوتبال خراسان رضوی پیشتر چنین خبری را تکذیب کرده بود،‌ روز یکشنبه، از تلاش برای «کدخدامنشی میان طرفین» خبر داده است.

محسن حیدری به اخبار مشهد گفته است: «شکایتی در خصوص این موضوع به اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی واصل شده ‌است.»

فریبرز قریب خبرنگار و کارشناس ورزشی به ایران اینترنشنال گفته است که از چند ماه پیش که مجتبی پوربخش یک مجری صداوسیما در این زمینه افشاگری کرده بود، این پرونده علنی شده بود.

قریب گفت: «این امر سابقه دار است. زمانی برای برنامه مجتبی پوربخش فیلم فرستاده بودند و او این موضوع را در تلویزیون جمهوری اسلامی در پخش زنده مطرح کرد.»

همچنین محمد میر یک مجری دیگر صداوسیما گفته است: «باشگاه مذکور ده سال است مجوز ندارد و در این مدت قهرمان و نائب قهرمان استان شده است. در این خصوص هیات فوتبال مشهد هم باید پاسخگو باشد.»

او با اشاره به دستور وزیر ورزش برای رسیدگی به این موضوع، تاکید کرد: «ما هم برخی از چت ها و نکات و اسناد را داریم و به موضوع رسیدگی خواهیم کرد.»

پیشتر امیرحسین میراسماعیلی روزنامه‌نگار در این زمینه به ایران اینترنشنال گفته است: «واکنش فدراسیون فوتبال و هیات فوتبال خراسان رضوی نشان می‌دهد می‌خواهند این پرونده به سرنوشت دیگر پرونده‌های مشابه تجاوز و آزار جنسی کودکان در مدارس فوتبال ایران، دچار شود.»

وعده پیگیری گزارش‌ها از آزار جنسی کودکان در مشهد در حالی است که در روزهای اخیر دادستان کوهدشت لرستان گزارش‌ها درباره آزار جنسی ۱۵ دانش‌آموز در این شهرستان را تکذیب کرد.

همچنین پرونده تعرض‌های جنسی سعید طوسی قاری قرآن نزدیک به دفتر رهبر جمهوری اسلامی، به کودکان، که یکی از موارد مشهور تعرض به کودکان در جمهوری اسلامی به شمار می‌رود، در دستگاه قضایی به نتیجه‌ای نرسید.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

چند چند
خبرها
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید