اجازه نهادهای امنیتی برای حضور هواداران؛ هفته ۱۷ لیگ برتر با تماشاگر می‌شود، البته با ۵شرط

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۱

یک روز پس از نامه مهدی تاج به سازمان لیگ برای برگزاری بازی‌های لیگ برتر، نخستین جلسه ستاد حضور تماشاگران در مسابقات در سازمان لیگ برگزار شد و ۵ شرط برای بازگشت تماشاگران به استادیوم‌ها اعلام شد؛ از جمله هماهنگی با نهادهای ذی‌ربط و کانون هواداران. خبری هم مجوز حضور زنان نیست.

همزمان با گسترش اعتراضات سراسری پس از کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد، وزارت کشور برگزاری بازی‌ها با تماشاگر را ممنوع کرد.

مسابقات فوتبال در ایران از هفته هفتم لیگ برتر یعنی ۱۶ مهر و سه هفته پس از شروع خیزش انقلابی، بدون تماشاگر برگزار شده است.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال دیروز در نامه‌ای به سازمان لیگ خبر داد وزارت کشور مجوز برگزاری مسابقات فوتبال با تماشاگر را صادر کرده است.

هرچند بازی نساجی مازندران و مس کرمان در هفته شانزدهم هم با تماشاگر برگزار شد.

مطابق همه بحران‌های خودساخته در جمهوری اسلامی، ستادی هم برای بازگشت تماشاگران به استادیوم‌ها تشکیل شد و امروز جلسه داشت.

روابط عمومی سازمان لیگ نوشته تماشاگران با پنج شرط به استادیوم‌ها بر می‌گردند که نشان می‌دهد حضور تماشاگران در ورزشگاه‌های فوتبال به شدت کنترل شده و با هماهنگی حراست سازمان لیگ (بخش وابسته به نهادهای امنیتی) اتفاق می‌افتد؛

- در صورتیکه باشگاه های میزبان درخواست رسمی از سازمان لیگ جهت انجام مسابقه با حضور تماشاگران را دارند با هماهنگی نهادهای ذی ربط برگزاری مسابقات هفته هفدهم لیگ برتر با حضور تماشاگران انجام خواهد شد.

- مدیران باشگاه ها موظفند هماهنگی لازم با کانون های هواداران باشگاه ها به منظور ساماندهی و نظم دهی تماشاگران در ورزشگاه ها به عمل آورند.

- متولیان ورزش استان های میزبان و رئیس هیات فوتبال استان مربوطه جهت برگزاری مسابقات با حضور تماشاگران مشارکت و تعامل کامل با باشگاه های میزبان داشته باشند.

- رئیس حراست فدراسیون فوتبال و مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال مسئول هماهنگی با کانون های هواداران باشگاه ها برای حضور تماشاگران در ورزشگاه ها خواهند بود.

- ورود تماشاگران به ورزشگاه ها فقط از طریق بلیت های مشخص و تعریف شده در سامانه الکترونیکی بلیت فروشی صورت می گیرد.

نکته اینکه هیچ اشاره‌ای به امکان حضور تماشاگران زن در بازی‌ها نشده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار
امروز

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.