کارکنان بخش درمان کشورهای اروپایی در حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران در برلین تجمع کردند

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۱

انجمن‌های پزشکان و کادر درمان کشورهای اروپایی روز شنبه در ادامه حمایت‌ها از خیزش‌ انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، در برلین تجمع کردند. از سوی دیگر ۱۴ هزار نفر با امضای نامه‌ای خطاب به وزارت امور خارجه آلمان، خواهان قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی شدند.

تجمع‌کنندگان ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم جمهوری اسلامی در هدف قرار دادن معترضان، بر حمایت از حقوق کادر درمان و بیماران که از سوی دستگاه‌های امنیتی و قضایی نقض می‌شود، تاکید کردند.

پیش از این نیز صدها تن از پزشکان در بیانیه‌‌های مختلف، ضمن محکوم کردن سرکوب و کشتار مردم بی‌گناه، خواستار پایان سرکوب، آزادی همه زندانیان سیاسی، محاکمه عوامل کشتارهای اخیر، تعطیلی کامل گشت ارشاد، اعطای کامل حق اعتراض و تظاهرات و آزادی تشکیل احزاب شده بودند.

در داخل ایران هم در ماه‌های گذشته اعتراضاتی از سوی جامعه پزشکان و کادر درمان شکل گرفته بود.

روز چهارم آبان، ماموران امنیتی به تجمع پزشکان در مقابل سازمان نظام پزشکی تهران حمله کردند.

پیش از آن هم تجمعاتی در شیراز و اصفهان برگزار شده بود.

اعضای نظام پزشکی نیز در بیانیه‌های مختلف ورود نیروهای امنیتی به محیط‌های درمانی را محکوم کرده و خواستار ایجاد بستر مناسب برای ارائه خدمات به همه آسیب‌دیدگان و عدم دخالت نیروهای امنیتی در پروسه درمان شدند.

درخواست ۱۴ هزار امضایی برای تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران

روز جمعه درخواستی با ۱۴ هزار امضا برای قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی تحویل سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان شد.

در این طومار با عنوان «دیگر بهانه‌ای نیست»، از وزارت امور خارجه آلمان خواسته شده بهانه‌ها را کنار بگذارد و سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

پیش از این نمایندگان اپوزیسیون در پارلمان آلمان از تروریستی اعلام نشدن سپاه پاسداران انتقاد کرده بودند اما به گفته وزارت امور خارجه این کشور، باید در این زمینه بررسی‌های حقوقی بیشتری انجام شود.

نمایندگان پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه ۲۹ دی، قطعنامه‌ای ۳۲ بندی را برای محکومیت سرکوب اعتراضات در ایران و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی تصویب کردند.

با این حال خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌ها اعلام کرد این اتحادیه در جلسه روز دوشنبه سوم بهمن وزیران امور خارجه، احتمالا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست تروریستی خود قرار «نخواهد» داد اما این اقدام علیه سپاه در دست بررسی است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبر ورزشی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید