موج تازه‌ای از اعتصاب‌ کارکنان صنعت نفت و گاز، همزمان با خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷

همزمان با اعتراضات مردمی به ناکارآمدی حکومت در حوزه توزیع گاز، موج تازه‌ای از اعتصاب کارکنان صنعت نفت و گاز در ایران به راه افتاده است. گزارش‌ها حاکی از برگزاری تجمع اعتراضی کارکنان رسمی این صنعت در اهواز، عسلویه، دهلران، شیراز، ایلام، بندرلنگه و آغاجری است.

ویدیوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهند کارکنان رسمی شاغل در پالایشگاه گاز ایلام در همراهی با فراخوان سراسری، روز سه‌شنبه ۲۷ دی‌ ماه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

همزمان کارکنان رسمی شاغل در شرکت نفت و گاز پارس عسلویه، تجمع اعتراضی برپا کردند.

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند روز سه‌شنبه ۲۷ دی‌، پرسنل رسمی صنعت نفت اهواز در اعتراض به وضعیت معیشتی، حقوق پایین و مطالبات معوقه، دست به تجمع زده و شعار دادند: «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» و «وزیر بی‌لیاقت نمی‌خوایم نمی‌خوایم».

کارکنان رسمی شاغل در شرکت فلات قاره قشم و فجر جم نیز در همراهی با کارکنان نفتی سایر شهرها دست به تجمع اعتراضی زدند.

همچنین کارکنان رسمی صنعت نفت شاغل در شرکت نفت‌ و گاز پارس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در استان فارس نیز کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در شیراز در همراهی با کارکنان نفت در سایر شهرها، مقابل شرکت گاز این استان دست به تجمع زدند.

کارکنان رسمی صنعت نفت شاغل در واحد بهره‌برداری نفت‌ و گاز چشمه‌خوش دهلران هم روز سه‌شنبه در همراهی با فراخوان سراسری برای اعتراض صنفی تجمع کردند.

کارکنان رسمی صنعت نفت شاغل در شرکت بهره‌برداری نفت‌ و گاز آغاجاری برای مطالبات صنفی و معیشتی از جمله افزایش دستمزد دست به تجمع زدند.

این اعتصاب‌ها در حالی است که مردم نیز نسبت به ناکارآمدی حکومت در زمینه مدیریت انرژی اعتراض می‌کنند.

اهالی تربت‌جام شامگاه دوشنبه با تجمع مقابل ساختمان فرمانداری این شهر در اعتراض به قطع گاز، شعارهایی از جمله «مرگ بر فرماندار» سر دادند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
چشم‌انداز با سیما ثابت
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید