شنبه‌ اعتراضی ایرانیان و کنشگران در شهرهای مختلف جهان در همراهی با خیزش انقلابی ایران

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۵

ایرانیان و کنشگران نقاط مختلف جهان در یک شنبه اعتراضی دیگر با خیزش انقلابی مردم ایران اعلام همبستگی کرده و خواستار اخراج سفیران جمهوری اسلامی، تروریست شناخته شدن سپاه پاسداران و حفاظت بین‌المللی از جان معترضان در ایران شدند.

آمریکا: واشینگتن‌دی‌سی، سن‌دیه‌گو

ایرانیان و کنشگران واشینگتن‌دی‌سی در همراهی با خیزش انقلابی مردم ایران از میدان آزادی این شهر تا مقابل کاخ سفید تظاهراتی را برپا کردند. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات، در مسیر خود در مقابل وزارت خارجه و وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز تجمع برگزار کردند.

ایرانیان و کنشگران ساکن سن دیه‌گو در ایالت کالیفرنیا نیز با برگزاری تظاهراتی در حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران، علیه جمهوری اسلامی و نایاک شعار دادند.

کانادا: ونکوور، کلگری، تورنتو

ایرانیان و کنشگران کانادا در شهر ونکوور در همراهی با خیزش انقلابی مردم ایران تظاهرات و تجمعی گسترده برگزار کردند. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات خواستار حمایت جامعه جهانی از معترضان در ایران شدند.

ایرانیان و کنشگران ساکن شهر کلگری کانادا نیز با برگزاری تجمعی با خیزش انقلابی مردم ایران ابراز همبستگی کرده و شعارهای انقلابی سر دادند. شرکت‌کنندگان در این تجمع با نمایش عکس معترضان اعدام شده و زندانی، خواستار حمایت جامعه جهانی از مردم ایران شدند.

چهره‌های دانشگاهی و وکلای حقوق بشر در کنفرانسی با عنوان «زن، زندگی، آزادی» در دانشگاه تورنتو کانادا، درباره چگونگی گذار به سمت یک آینده دموکراتیک در ایران و نقش زنان در آینده ایران آزاد به تبادل نظر پرداختند.

بریتانیا: لندن، برایتون

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد ایرانیان مقیم لندن با تجمع مقابل دفتر نخست‌وزیری بریتانیا، علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای شعار دادند.

در شهر برایتون نیز، ایرانیان و کنشگران با برگزاری تجمعی خواستار اخراج سفیران جمهوری اسلامی و قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی شدند.

در سوئد نیز، ایرانیان و کنشگران ساکن شهرهای مالمو و گوتنبرگ تجمع و تظاهرات برگزار کردند.

آلمان: کاسل، برلین، هامبورگ

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد روز شنبه ۲۴ دی‌ماه ایرانیان مقیم آلمان با تجمع مقابل پارلمان این کشور در برلین، خواستار قراردادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی شدند.

ایرانیان مقیم شهرهای هامبورگ و کاسل نیز در حمایت از خیزش انقلابی تظاهرات کرده و در خیابان‌های این شهرها شعار «ژن، ژیان ئازادی» سر دادند.

در سوئد نیز، ایرانیان و کنشگران ساکن شهرهای مالمو و گوتنبرگ تجمع و تظاهرات برگزار کردند.

ایرانیان و کنشگران در وین، پایتخت اتریش، نیز با برگزاری تجمع اعتراضی خواستار اقدام جهانی برای حفاظت از جان معترضان در ایران شدند.

همچنین در مراسمی که در حاشیه جشنواره فیلم پراگ با حضور کنشگران و برخی مقامات جمهوری چک برگزار شد، سوسن تسلیمی، بازیگر ایرانی، در حمایت از انقلاب «زن، زندگی، آزادی»، نهال یک درخت چنار را به نشانه مقاومت جوانان و زنان ایران در یکی از پارک‌های این شهر کاشت.

در یادنوشتی که در کنار این درخت نصب شده، آمده است: «کاشته شده برای مردم ایران که علیه ظلم و برای «زن، زندگی، آزادی» به پا خواستند.»

از سوی دیگر، حمایت‌های مقامات جهانی در همبستگی با معترضان ایران و تقاضا برای افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی نیز ادامه داشت.

اوین اینجیر، نماینده سوئد در پارلمان اروپا، از توافق‌نظر گروه‌های مختلف سیاسی این پارلمان درباره پذیرش تقاضای مطرح شده برای گفت‌وگو درباره سرکوب اعتراضات ایران و همکاری تسلیحاتی جمهوری اسلامی و روسیه در نشست عمومی پارلمان اروپا در هفته آینده خبر داد.

آلیشیا کرنز، رییس کمیته روابط خارجی مجلس عوام بریتانیا، نیز با استقبال از تحریم دادستان کل جمهوری اسلامی توسط دولت این کشور نوشت: اقدام‌های بیشتری به ویژه تعطیل کردن مراکز خصمانه ایران در لندن، باید انجام شود.

یه وان ری، نماینده پارلمان آلمان و کفیل سیاسی توماج صالحی، نیز در توییتی گفت: در نشست هفته آینده پارلمان اروپا قرار است درباره قطعنامه‌ای در ارتباط با اعتراضات ایران و قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی گفت‌وگو شود.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
حرف آخر با پوریا زراعتی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید