پانزدهمین جمعه خشم و اعتراض در زاهدان؛ شعار دادن شهروندان علیه خامنه‌ای، سپاه و بسیج

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۴

جمعه‌های اعتراضی مردم زاهدان با برپایی تجمعات و سر دادن شعارهای ضد حکومتی در روز ۲۳ دی به پانزدهمین هفته پیاپی رسید. در راسک نیز معترضان به خیابان‌ها آمدند. هم‌زمان در گالیکش استان گلستان، نمازگزاران اهل سنت در اعتراض به برخورد امنیتی با مولوی گرگیج راهپیمایی کردند.

ویدیوهای رسیده نشان می‌دهند نمازگزاران شهر گالیکش استان گلستان پس از نماز جمعه ۲۳ دی‌ ماه در خیابان برای حمایت از مولوی محمدحسین گرگیج، امام جمعه برکنار شده آزادشهر، راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند.

روز پنج‌شنبه کمپین فعالین بلوچ گزارش داد اداره اطلاعات گرگان طی تماسی تلفنی با اطرافیان محمدحسین گرگیج، خواستند او خود را به دادگاه ویژه روحانیت این شهرستان معرفی کند.

علاوه بر امروز، روز گذشته نیز پس از اطلاع مردم از خبر احضار مولوی گرگیج، جو استان گلستان متشنج و تجمعی هم مقابل منزل این روحانی اهل سنت شکل گرفت.

سیستان و بلوچستان

مردم زاهدان هم در تجمع اعتراضی خود پس از نماز جمعه ۲۳ دی‌ ماه، دست در دست هم زنجیره‌ای انسانی به نشانه اتحاد درست کردند.

پس از آن جمعیت گسترده‌ای از مردم این شهر تظاهرات و راهپیمایی اعتراضی برپا کردند.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال حاکی است مردم در تجمع اعتراضی با به دست گرفتن پلاکاردهایی در مخالفت با اعدام، شعارهایی چون «آزادی آزادی آزادی» سر دادند.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد مردم در راهپیمایی اعتراضی خود شعار دادند: «مرگ بر جیره‌خور حکومتی» و «مرگ بر ساندیس‌خور ولایتی».

معترضان در تجمع خود شعارهایی از جمله «بسیجی سپاهی، دشمن ما شمایی» نیز سر دادند.

مردم زاهدان در خیابان‌ها همچنین شعار «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» سر دادند.

«مرگ بر خامنه‌ای» نیز یکی دیگر از شعارهای پر تکرار معترضان زاهدانی در این تجمع است.

معترضان همچنین در خیابان‌ها فریاد زدند: «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «مرگ بر دیکتاتور».

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال حاکی از آن است که مردم در تجمع خود شعار «نه سلطنت نه رهبری، دموکراسی برابری» سر دادند.

پس از جمعه خونین زاهدان در هشتم مهر، مردم معترض شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان با وجود حضور گسترده نیروهای سرکوب‌گر، هر هفته دست به تظاهرات می‌زنند.

جمعه هفته گذشته (شانزدهم دی ماه) نیز مردم زاهدان با وجود فضای امنیتی و نظامی حاکم بر این شهر و بازداشت ده‌ها تن از شهروندان در روزهای قبل از آن، به خیابان‌ها آمدند و علیه خامنه‌ای شعار دادند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید