خامنه‌ای در جمع مداحان بر نقش آنان در سرکوب اعتراضات در ایران تاکید کرد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در دیدار با جمعی از مداحان بر نقش آنان در سرکوب اعتراضات در ایران تاکید کرد و گفت «احساسات و نقش‌آفرینی» مداحان «در معرکه‌های حساس» به داد جمهوری اسلامی رسیده است.

خامنه‌ای روز پنج‌شنبه ۲۲ دی در جمع مداحان، بار دیگر اعتراضات ۸۸ را «فتنه» خواند و گفت مداحان در آن زمان هم نقش‌آفرینی کردند.

او در سخنانش مداحی را «یک هنر ترکیبی» توصیف کرد و گفت مداحان باید مردم را «هدایت» کنند.

رهبر جمهوری اسلامی همچنین درباره خیزش سراسری کنونی نیز گفت: «من به‌عنوان یک ناظر، در قضایای اخیر در دل خود به مهندسی خوب دشمن آفرین گفتم چرا که همه‌چیز را به اندازه فراهم کرده بود اما با وجود این نقشه هم موفق نشدند زیرا محاسبه آن‌ها غلط بود.»

خامنه‌ای در ادامه حمله‌های ماه‌های گذشته خود به ورزشکاران مردمی، به طور تلویحی به علی کریمی تاخت و گفت: «خیال می‌کردند با این که تشویق کنند چند عنصر خودفروخته را که بروند پناهنده بشوند و علیه کشور خودشان لجن‌پراکنی کنند این موجب می‌شود جوان‌های ما ناامید بشوند. اشتباه کردند، کسی به آنها اعتنایی نکرد.»

علی کریمی در ماه‌های گذشته و همزمان با شروع خیزش سراسری مردم ایران، با حمایت از اعتراضات، کنار مردم ایستاد. او بابت همراهی با مردم، از طرف جمهوری اسلامی و وابستگان به رژیم توهین شنید و تهدید نیز شد.

خامنه‌ای همچنین معترضان را به «تجزیه‌طلبی» متهم کرد و شعارهای آنان علیه حکومت را «فحاشی و بددهنی و اهانت‌های گوناگون» توصیف کرد.

او با این حال اعتراف کرد که اعتراضات مردم فروکش نکرده و گفت: «این گونه نباشد که دچار غفلت و غرور شویم و بگوییم قضایا تمام شد. باید در میدان بمانیم.»

خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی که از حدود چهار ماه پیش آغاز شده همچنان به شیوه‌های گوناگون ادامه دارد و جمهوری اسلامی در تلاش است با اعدام معترضان، خیزش را سرکوب کند.

پیشتر خامنه‌ای دلایل خیزش سراسری را به خارج از مرزهای ایران نسبت داده و کشورهای غربی را متهم کرده بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

امروز
۲۴
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.