روزنامه وابسته به سپاه: هاشمی رفسنجانی عزمش را برای واژگونی دولت احمدی‌نژاد جزم کرده بود

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

روزنامه جوان، وابسته به سپاه پاسداران، در مطلبی به مناسبت سالمرگ اکبر هاشمی رفسنجانی نوشت که او و خانواده‌اش «عزم خود را جزم» کرده بودند که در سال ۸۸ به هر قیمت دولت محمود احمدی‌نژاد را «واژگون و کاندیدای مورد علاقه خویش را به پیروزی» برسانند.

جوان، نامه اکبر هاشمی رفسنجانی به علی خامنه‌ای در سال ۸۸ و پیش از برگزاری انتخابات این سال، مشهور به نامه «بی‌سلام» را «اولتیماتوم آشوب» خواند.

روزنامه وابسته به سپاه پاسداران مضمون نامه را این دانست که «یا نظام به هر قیمت باید به ریاست جمهوری [میرحسین] موسوی تن دهد یا آشوبی را بپذیرد که دود آن در فضا قابل مشاهده است».

روزنامه جوان در این مطلب نوشت: «حتی اگر [محمود] احمدی‌نژاد بر خلاف توصیه رهبری به هاشمی و فعالیت‌های اقتصادی فرزندانش نیز اشاره نمی‌کرد، او باز هم یک طرف دعوای انتخابات می‌شد.»

اشاره این روزنامه به نامه هاشمی رفسنجانی خطاب به خامنه‌ای در واکنش به سخنان احمدی‌نژاد در مناظره با موسوی علیه او و خانواده‌اش است.

او در این نامه ضمن اعتراض شدید به سخنان احمدی‌نژاد از خامنه‌ای خواست که «برای حل این مشکل و برای رفع فتنه‌های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم‌اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هر گونه که صلاح می‌داند» اقدامی موثر کند و مانع از «شعله‌ورتر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن» شود.

روزنامه جوان همچنین نوشت که هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه خود در تیر ماه سال ۸۸ «با پذیرش تلویحی تقلب در انتخابات، خواهان گشوده شدن فضا بر فتنه‌گران و بازگشت آنان به عرصه سیاسی و مطبوعاتی شد.»

این روزنامه در پایان تاکید کرد: «غرض آن بود که به قبیله‌ای سیاسی یادآور شویم که جامعه، حافظه تاریخی خویش را از دست نداده و نقش مخرب مرشد آنان در توسعه فتنه ۸۸ را از یاد نبرده است.»

در این مطلب، نویسنده به سخنان برخی نزدیکان هاشمی رفسنجانی مبنی بر این که او در سال ۸۸ «در پی آرام کردن فضای کشور یا فرو نشاندن التهابات» بوده هم اشاره کرده و این سخنان را مطالبی «طنز» خوانده است.

روزنامه جوان همچنین به سخنان برخی چهره‌های سیاسی حامی خامنه‌ای علیه هاشمی رفسنجانی از جمله روح‌الله حسینیان و محمد یزدی نیز اشاره کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
چشم‌انداز با سیما ثابت

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید