اختصاصی ایران اینترنشنال: پاسدار قاسم فتح‌اللهی به دست اطلاعات سپاه پاسداران کشته شده است

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۵

اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال حاکی‌ست نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران قاسم فتح‌اللهی، عضو سپاه محمد رسول‌الله تهران را کشته‌اند. بنا بر این اطلاعات، فتح‌اللهی از سرکوب معترضان خودداری کرده و سپاه به این نتیجه رسیده بود که او با بخشی از نیروهای امنیتی ناراضی در ارتباط بوده است.

خبرگزاری‌های فارس و تسنیم روز سه‌شنبه ۱۳ دی ماه،‌ خبری کوتاه را درباره کشته شدن فتح‌اللهی منتشر کردند. به گزارش این رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران، فتح‌اللهی که فرمانده پایگاه بسیج ثارالله مسجد امام سجاد نیز بود، عصر سه‌شنبه به ضرب گلوله در مقابل خانه‌اش در تهران کشته شده است.

بر اساس اطلاعات موثقی که از منابع داخل ایران به دست ایران‌اینترنشنال رسیده، کشته شدن فتح‌اللهی به دست نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران صورت گرفته است.

طبق این اطلاعات، فتح‌اللهی عصر روز سه‌شنبه ۱۳ دی مقابل خانه‌اش با شلیک چند گلوله از پا درآمده و ضارب با یک دستگاه موتورسیکلت از محل گریخته است.

اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال حاکی است سازمان اطلاعات سپاه در هفته‌های گذشته به فتح‌اللهی مشکوک شده و او را تحت نظر قرار داده بوده است.

منابع ایران‌اینترنشنال گفتند فتح‌اللهی از مقابله با تظاهرکنندگان و سرکوب آنان خودداری کرده است. سازمان اطلاعات سپاه در ادامه تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که فتح‌اللهی، تنها نیست و با بخشی از نیروهای امنیتی ناراضی که از سرکوب معترضان و شلیک به آنان خوداری می‌کنند در ارتباط است.

به گفته منابع ایران‌اینترنشنال در ایران، سازمان اطلاعات سپاه از روند رو به رشد سرپیچی نیروهای امنیتی از مقابله با معترضان به شدت نگران است و اقداماتی را برای برخورد با این روند آغاز کرده است.

منابع ایران‌اینترنشنال گفتند فتح‌اللهی به وسیله یک دستگاه پلی‌استیشن با شبکه‌ای از معترضان در ارتباط بوده است. ضارب یا فرد دیگری که همراه او بوده، این دستگاه پلی‌استیشن را نیز با خود برده‌ است.

در ماه‌های گذشته گزارش‌های متعددی در رسانه‌ها منتشر شده مبنی بر این که جوانان معترض در شهرهای مختلف ایران برای هماهنگی تظاهرات خیابانی از اتاق‌های گفت‌وگوی خصوصی که در بازی‌های اینترنتی در پلی‌استیشن در دسترس است، استفاده می‌کنند. تعداد بازی‌های در دسترس در پلی‌استیشن بی‌شمارند و این مساله،‌ امکان ردگیری و شنود این مکالمات را ناممکن می‌کند.

هنوز روشن نیست که کشته شدن فتح‌اللهی، نتیجه تلاش برای ضبط پلی‌استیشن و دستگیری او بوده و عملیات از کنترل خارج شده یا یک ترور عمدی و حساب‌شده بوده است.

خبرگزاری تسنیم روز چهارشنبه ۱۴ دی‌ماه در خبری تکمیلی نوشت قاسم فتح‌اللهی به دست یک سارق مسلح کشته شده که قصد سرقت از خانه برادر او را داشته است. تسنیم در ادامه نوشت پرونده این قتل به پلیس آگاهی تهران سپرده شده و تحقیقات ادامه دارد.

سپرده شدن پرونده قتل یک عضو سپاه پاسداران به اداره آگاهی، اقدامی غیر عادی است و می‌تواند نشانه‌ای باشد برای تلاش اطلاعات سپاه برای لاپوشانی واقعیت.

در سال‌های گذشته پرونده بسیاری از قتل‌های حکومتی که به دست عوامل اطلاعات سپاه پاسداران یا وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی انجام شده اند، با سپرده شدن به اداره آگاهی پلیس، عملا به فراموشی سپرده شده‌‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید