رویترز: خادم‌الشریعه حجاب برداشت تهدید شد و دیگر به ایران برنگشت

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۳

خبرگزاری رویترز خبرداده که سارا خادم‌الشریعه، استادبزرگ شطرنج ایران پس از برداشتن روسری در مسابقات قزاقستان، تهدید شده و به همین دلیل به ایران برنگشته است. تهدیدها باعث شده ۴ مامور پلیس در هتل، محافظ او در قزاقستان باشند.

سارا خادم الشریعه هفته گذشته در مسابقات قزاقستان بدون حجاب مسابقه داد. پس از آن فدراسیون شطرنج ایران در یک ادعای کذب اعلام کرد خادم‌الشریعه عضو تیم ملی نبوده است. در ادامه هم فیگارو و ال‌پایس خبر دادند که خادم‌الشریعه به اسپانیا مهاجرت می‌کند.

رویترز به نقل یک منبع آگاه نوشته که سارا خادم‌الشریعه پس از چند تماس تلفنی تصمیم گرفته به ایران برنگردد: «چند تماس انجام شد و گفتند به ایران برنگردد، این درحالی بود که به او گفته شده بود می‌توند برگردد تا «مساله را حل کنند». پس از این ماجرا بستگان و والدین خادم‌الشریعه که در ایران هستند هم تهدید شده‌اند.»

به نوشته رویترز، این تماس های تلفنی منجر به تصمیم کمیته اجرایی مسابقات برای افزایش امنیت خادم الشریعه شده است: «پلیس قزاقستان چهار محافظ در خارج از اتاق هتل محل اقامت استادبزرگ شطرنج ایران مستقر کرد.»

پاسخ به «سایبری‌ها»:


از سوی دیگر، اردشیر احمدی، همسر سارا خادم‌الشریعه در چند استوری، به حملات روزهای گذشته به او و همسرش پاسخ داده است.

احمدی در پاسخ به تصویری از جاری شدن خطبه عقد آنها توسط محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران نوشته: ما هم زمانی مثل اکثریت مردم فکر می‌کردیم و امروز نگاه متفاوتی داریم.»

احمدی که کارگردان کلیپ جنجالی انرژی هسته‌ای امیر تتلو هم هست، دراین‌باره نوشته: «در آن زمان فکر می‌کردیم همین‌که پای تتلو به ناو باز شده است، دستاورد برای نسلی است که به رسمیت شناخته نمی‌شود، نمی‌دانستیم چوب دو سر طلا خواهیم شد!»

در ادامه احمدی گفته اقدامی برای پناهندگی نکرده، چون از ۱۵ سال پیش سیتیزن کاناداست.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
تیتر اول
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید