تداوم حضور مردم در مراسم چهلم کشته‌شدگان خیزش انقلابی با شعار دادن علیه خامنه‌ای و خمینی

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۲

با وجود گذشت بیش از سه ماه از خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی در ایران، مردم همچنان با حضور گسترده در مراسم چهلم کشته‌شدگان این خیزش، شعارهایی چون «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» سر می‌دهند.

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد روز دوشنبه ۱۲ دی‌ ماه، شمار بسیاری از مردم در مراسم چهلم شمال خدیری‌پور، از کشته‌شدگان خیزش انقلابی در مهاباد شرکت کرده و شعارهایی از جمله «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» و «ژن ژیان ئازادی» سر دادند.

همچنین مردم در مراسم چهلم شمال خدیری‌پور در مهاباد شعارهایی از جمله «شمال قهرمانه، شهید کردستانه» سر دادند.

مردم مهاباد در این مراسم به کردی شعار دادند که «جوانرود تنها نیست،‌ مهاباد حامیش است».

بر اساس فراخوان منتشر شده مراسم چهلم مهران بصیر، جوان ۲۹ ساله که روز ۲۵ آبان در فومن هدف گلوله قرار گرفت و روز ۲۸ آبان جان باخت نیز روز سه‌شنبه ۱۳ دی ‌ماه برگزار می‌شود.

از سوی دیگر بر مبنای فراخوان منتشر شده مراسم چهلم حامد سلحشور، جوان ۲۲ ساله کشته شده در بازداشت بر اثر شکنجه، روز ۱۵ دی در ایذه برگزار می‌شود.

خانواده حامد سلحشور روز ۱۰ آذر، پیکر او را که مخفیانه در خارج شهر دفن شده بود، از قبر خارج کرده و در «آرامگاه خانوادگی» در ایذه به خاک سپردند.

روز یک‌شنبه و همزمان با روز تولد مهران شکاری، از جان باختگان تجمع مراسم چهلم حدیث نجفی در کرج نیز خانواده و نزدیکان او بر سر مزارش در میاندوآب گرد هم آمدند.

قبل از آن و در روز شنبه نیز مراسم چهلم مهدی کابلی،‌ کودک ۱۵ ساله‌ای که به دست ماموران امنیتی در گرگان کشته شد، در «امامزاده روشن‌آباد» روستای کفشگیری با وجود جو شدید امنیتی برگزار شد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید