کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی قطر شد

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷

حدود ۳ ماه پس از جام جهانی ۲۰۲۲ برای ایران و کارلوس کیروش، سرمربی ایران در ۳ جام جهانی گذشته با فدراسیون فوتبال قطر به توافق رسید تا در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، روی نیمکت میزبان و البته مدافع عنوان قهرمان بنشیند. کیروش تا پایان جام جهانی ۲۰۲۶ سرمربی قطر خواهد بود.

قطر چهارمین تیم ملی است که کیروش در چهارسال گذشته هدایت آن را بر عهده می‌گیرد. پس از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ که کیروش از ایران جدا شد، ابتدا به کلمبیا رفت و پس از فراز و فرود با این تیم و ناکامی در صعود به جام جهانی ۲۰۲۲، روانه مصر شد و با این تیم به نائب قهرمانی جام ملتهای آفریقا رسید، اما با مصر هم نتوانست به جام جهانی ۲۰۲۲ صعود کند.

در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲،‌ کیروش با هدف جلوگیری از شکست بزرگ فوتبال ایران مقابل انگلیس و آمریکا، دوباره روی نیمکت تیم ملی ایران نشست،‌ اما فوتبال ایران بدترین نتیجه تاریخ خود در جام جهانی را ثبت کرد.

کیروش با تیم ملی به ایران برگشت، چند روز در تهران همچون یک توریست، ماند و بعد رفت. فدراسیون فوتبال ایران با کیروش تا پس از جام جهانی قرارداد داشت. فدراسیون فوتبال هنوز دنبال گزینه‌است که در جام ملت‌های ۲۰۲۳ هدایت بازیکنان را برعهده داشته باشد.

در آخرین اظهارنظرها، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال گفته گزینه داخلی برای تیم ملی مفیدتر است. البته در روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر مذاکره با هکتور کوپر هم منتشر شد، اما تاج تکذیب کرد.

کیروش به طور کلی مربی گرانی است، هرچند منتقدان او می‌گویند تاکنون موفقیتی نداشته که بابت این دستمزدهای سنگین بگیرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
پان‌عربیسم
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.