قرنطینه ۶۸ زندانی در اتاق ۲۵ متری؛ روایت دردناک همسر یک خبرنگار بازداشتی از زندان قائمشهر

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۷

همسر احسان پیربرناش، خبرنگار پرسابقه ورزشی و طنزنویس اجتماعی که دو ماه پیش در مازندران بازداشت شد، از شرایط بغرنج قرنطینه زندان قائمشهر خبر داده است. احسان پیربرناش ۶ آبان به دست نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بهناز میرمطهریان در یک یادداشت اینستاگرامی نوشته: «۶۰ روز می‌شود که احسان را برده‌اند. بعد از ۱۲ روزی که در شرایط سخت بازجویی سپری شد، احسان ۴۸ روز است که در شرایط غیرانسانی قرنطینه زندگی می‌کند.»

به نوشته خانم میرمطهریان «در ماه‌های اخیر اما قرنطینه، خواه ناخواه تبدیل شده به بند سیاسی زندان قائمشهر. اتاقی ۲۵ متری که در این ماه‌ها تا ۶۸ نفر را هم در خود جای داده است. ۶۸ نفر! می‌دانید یعنی چه؟ اتاقی که امکانات بند عمومی مثل هواخوری و استفاده از تلفن در ساعات اداری و... را ندارد و زندانیان سیاسی زندان قائمشهر در قرنطینه، از حداقل حقوق شهروندی خود در زندان محروم‌اند. تصور کنید در بهترین حالت، ۲۰ نفر در اتاق ۲۵ متریِ در بسته با هم نفس می‌کشند و هر جا سر می‌گردانند، یک نفر را در یک متری‌شان می‌بینند.»

او از حملات عصبی احسان پیربرناش هم نوشته است: دیروز احسان بار دیگر حمله عصبی بدی را پشت سر گذاشته است. نفس كشيدن در اين فضا براي او سخت شده و شرایط او رو به وخامت است.»

همسر این خبرنگار نوشته که احسان می‌توانست تا امروز با وثیقه آزاد شود؛ «خواسته من و ما غیرقانونی نیست».

در بیش از ۱۰۰ روز گذشته خبرنگاران بسیاری در شهرهای مختلف ایران بازداشت شده اند.

تازه‌ترین خبرها

۲۴ با فرداد فرحزاد
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید