ادامه اعتراضات و فراخوان‌ها برای تجمعات، در آستانه صدمین روز خیزش انقلابی مردم

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۳

در آستانه صدمین روز خیزش انقلابی مردم ایران، تظاهرات، تجمع و شعاردهی علیه جمهوری اسلامی در نقاط مختلف کشور ادامه یافت و مردم برای اعتراضات روزهای آینده به انتشار فراخوان‌ها ادامه دادند.

ویدیوهای ارسال‌شده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد شامگاه جمعه دوم دی‌ماه، مردم معترض در بسیاری از محله‌های تهران شعارهایی همچون «تجاوز توی زندان، این هم بود توی قرآن؟»، «مرگ بر سپاهی» و «مرگ بر خامنه‌ای» سر می‌دادند.

ویدیوی ارسالی دیگر نشان می‌دهد گروهی از شهروندان تهرانی در شهرک چیتگر شامگاه جمعه تجمع اعتراضی برگزار کردند و شعارهایی علیه جمهوری اسلامی سردادند.

در سیستان و بلوچستان نیز معترضان یک جمعه اعتراضی دیگر را علیه جمهوری اسلامی برگزار کردند. ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد مردم زاهدان در تجمع اعتراضی روز جمعه دوم دی‌ماه فریاد «مرگ بر دیکتاتور» سرداده و علیه علی خامنه‌ای و بسیج شعار سر می‌دهند.

زنان بلوچ نیز در تجمع اعتراضی جمعه فریاد «برادر عزیزم، خونت رو پس می‌گیرم» سردادند.

«بسیجی سپاهی، داعش ما شمایی» و«مرگ بر خامنه‌ای» از دیگر شعارهای معترضان در تظاهرات زاهدان بود.

از سوی دیگر، ویدیوهای ارسال‌شده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد معترضان برای روز شنبه سوم دی‌‌ماه به مناسبت صدمین روز اعتراضات سراسری تراکتهای آماده‌شده را پخش می‌کنند.

ویدیوهای ارسالی دیگر از آویزان کردن بنرهای فراخوان اعتراضات از برخی پل‌های عابر پیاده در شهرها حکایت دارد.

از سوی دیگر، مراسم‌های مختلف یادبود نیز برای کشته‌شدگان خیزش انقلابی ادامه داشت و بر مزارهای امید مویدی، مراد بهرامیان و یلدا آقافضلی تجمع‌های یادبود برگزار شد.

در همین حال، عموی کیان پیرفلک در اینستاگرام با انتشار عکسی از پدر کیان در حالی که در تخت بیمارستان فرزند دیگرش، رادین، را در آغوش گرفته، از باخبر شدن او از کشته شدن پسرش خبر داد و نوشت: «اون الان دیگه می‌دونه که کیان نیست.»

در حالی که جمهوری اسلامی طی صد روز خیزش انقلابی مردم ایران با قطع اینترنت تلاش گسترده‌ای را برای سانسور خبرهای اعتراضات انجام داده، پیامدهای اقتصادی این اقدامات در حال نمایان شدن است و شرکت‌های ایرانسل، مبین‌نت و شاتل با ارسال نامه‌هایی به وزارت ارتباطات از متحمل شدن ضررهای سنگین در پی تشدید سانسور اینترنتی خبر دادند.

بر اساس نامه‌های ارسال شده به وزارت ارتباطات، ایرانسل از ۲۹ شهریور تا ۷ آبان بیش از هشت هزار میلیارد ریال ضرر کرده است. مبین‌نت از ۱۰ میلیارد تومان ضرر در ماه خبر داده و شاتل نیز اعلام کرد ۶۰ درصد ترافیک و ۴۰ درصد درآمد خود را از دست داده است.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - روزنامه‌های مشروطه
خبرها
اقتصاد و بازار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید