دوازدهمین جمعه اعتراضی زاهدان؛ معترضان با شعار علیه سپاه، بسیج و خامنه‌ای به خیابان آمدند

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۰۲

اعتراضات مردمی در زاهدان در حالی به دوازدهمین هفته خود رسید که صدها نفر از شهروندان، پس از نماز جمعه روز دوم دی ماه این شهر با سر دادن شعارهای اعتراضی به خیابان آمدند.

معترضان در استان سیستان و ‌بلوچستان از زمان جمعه خونین زاهدان در روز هشتم مهر، تا امروز هر جمعه به خیابان‌ها آمده‌اند. اعتراضاتی که با وجود تلاش نیروهای امنیتی برای سرکوب مردم و کشته شدن بیش از ۱۳۰ نفر، همچنان ادامه دارد.

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند مردم زاهدان در تجمع اعتراضی خود فریاد «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

گروهی از زنان نیز در خیابان‌های زاهدان راهپیمایی اعتراضی کرده و شعار دادند: «برادر عزیزم، خونت رو پس می‌گیرم ...»

شماری از مردم زاهدان که بعد از نماز جمعه به خیابان‌ها آمده بودند، شعار دادند: «بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایی ...»

معترضان شعارهای دیگری نیز علیه سپاه و بسیج سر دادند.

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند معترضان در تجمع روز دوم دی‌ ماه، شعار «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» هم سر دادند.

شهروندان زاهدان همچون اعتراضات هفته‌های گذشته، رهبر جمهوری اسلامی را خطاب قرار داده و شعار «مرگ بر خامنه‌ای» را فریاد زدند.

معترضان در تجمع اعتراضی خود همچنین فریاد زدند: «بسیجی بی‌ناموس، لباس بلوچی نپوش ...»

«این آخرین پیامه، اعدام کنید قیامه» از دیگر شعارهای مردم معترض زاهدان بود.

تصاویر رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند مردم زاهدان در اعتراضات روز جمعه خود پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «مفسد فی‌ الارض تویی، نور و سماوات منم» و «مرگ بر دیکتاتورترین دیکتاتور تاریخ».

«دیکتاتورترین دیکتاتور تاریخ» را حمید فرخ‌نژاد،‌ بازیگر، در مصاحبه اخیر خود با تلویزیون ایران‌اینترنشنال درباره خامنه‌ای به کار برد.

جمعه‌های اعتراض سیستان و بلوچستان با وجود تلاش جمهوری اسلامی برای خاتمه دادن به اعتراضات از راه‌های مختلفی چون سرکوب، تهدید، ارعاب و تطمیع خانواده جان‌باختگان جمعه خونین و ائمه جماعات این استان از جمله مولوی عبدالحمید، همچنان ادامه دارد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید