نخست‌وزیر سابق اسرائیل به انتشار ویدیوی اظهارات جو بایدن درباره «مرگ برجام» واکنش نشان داد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۳۰

انتشار ویدیویی که در آن جو بایدن، رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌گوید برجام مرده است، واکنش نفتالی بنت، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل را به دنبال داشته است.

بنت در توییتی نوشت: «دستاورد بزرگ دولت ما! در سکوت و با یک سری اقدامات دیپلماتیک و اقدامات عاقلانه دیگر، موفق شدیم بدون آن که در برابر ایالات متحده قرار بگیریم، بازگشت به قرارداد اتمی را متوقف کنیم.»

او اضافه کرد: «همچنین، مبارزه با تروریسم ایران را (و نه فقط برنامه اتمی) از مرزهای اسرائیل به خاک ایران کشاندیم. به سر اختاپوس ضربه زدیم تا بازوهایش را تضعیف کنیم. دولت جدید باید همین روند را ادامه دهد.»

روز گذشته ویدیویی قدیمی از بایدن به شکلی فراگیر منتشر شد که او در آن می‌گوید برجام مرده اما واشینگتن بنا به دلایلی نمی‌خواهد در حال حاضر مرگ آن را اعلام کند.

در حالی که مقام‌های اسرائیلی از ابتدا با برجام ابراز مخالفت کرده‌اند، این ویدیو به صورت گسترده در رسانه‌های اسرائیل بازتاب یافت.

ویدیوی بایدن روز سه‌شنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و کاخ سفید نیز آن را تکذیب نکرد.

انتشار این ویدیو در شرایطی است که مذاکرات احیای برجام از چند ماه پیش متوقف شده و آمریکا اعلام کرده که دیگر این مذاکرات در اولویت برنامه‌های کاخ سفید قرار ندارد.

همچنین با وجود سفر یک روزه کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران، نتیجه‌ای از این سفر اعلام نشد.

پربیننده‌ترین‌ها

۲۴ با فرداد فرحزاد
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید