انتقاد نتانیاهو از سرمقاله نیویورک‌تایمز درباره دولت آینده اسرائیل

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۸

بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود در رشته توییتی به شدت از سرمقاله روز شنبه روزنامه نیویورک‌تایمز که در آن هشدار داده شده بود ائتلاف به رهبری او تهدیدی برای دموکراسی در این کشور است، انتقاد کرد.

نتانیاهو در این رشته‌توییت نیویورک تایمز را متهم کرد که برای چندین دهه هولوکاست را در صفحه‌های میانی خود دفن کرده و در مقابل، در صفحات نخست خود از اسرائیل تصویری اهریمنی ارائه کرده است.

نتانیاهو نیویورک تایمز را متهم کرد که «بی‌شرمانه» خواهان تضعیف دولت منتخب اسرائیل است.

رهبر حزب لیکود در ادامه نوشت: «در حالی که نیویورک تایمز همچنان به مشروعیت‌زدایی از تنها دموکراسی خاورمیانه و بهترین متحد آمریکا در منطقه ادامه می‌دهد، من به نادیده گرفتن نصیحت بدخواهانه این روزنامه ادامه داده و به جای آن، تمرکز خود را بر ساختن کشوری قدرتمندتر و شکوفاتر خواهم گذاشت و بر تقویت روابط با آمریکا و گسترش صلح با همسایگان و تأمین آینده تنها کشور یهودی جهان تمرکز خواهم کرد.»

روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه در سرمقاله خود هشدار داده بود که دولت جدید اسرائیل ایده دموکراسی در کشوری یهودی را تهدید می‌کند.

این روزنامه نوشت اگرچه نتانیاهو در انتخاباتی آزاد و عادلانه پیروز شد، اما قدرت بیش از حدی که او به شرکای راست افراطی‌اش در ائتلاف داده، تهدیدی واقعی برای ارزش‌های دموکراتیک است.

سردبیری نیویورک تایمز نوشت که این روزنامه همواره حامی اسرائیل و راه حل دو کشور برای دو ملت بوده است. اما دولت که قرار است در این کشور روی کار بیاید، تهدیدی جدی برای آینده اسرائیل، مسیر پیش روی آن، امنیت این کشور و حتی ایده سرزمین یهودی است.

این سرمقاله می‌گوید دولت جدید اسرائیل راهش را به صورت کیفی از دیگر دولت‌های این کشور در هفتاد و پنج سال گذشته جدا کرده و درباره قدرت بیش از حدی که این ائتلاف به یهودیان مذهبی افراطی و ملی‌گرایان افراطی می‌دهد هشدار داده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
تیتر اول
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید