تداوم اعتراض‌ها در اردن؛ سه نیروی پلیس در شهر معان کشته شدند

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۸

در حالی که تنش‌ها در چند شهر جنوب اردن همچنان ادامه دارد، پلیس این کشور اعلام کرد سه نیرویش در حمله به مخفیگاه مظنونان قتل یک پلیس در شهر معان کشته شدند.

پلیس اردن روز دوشنبه اعلام کرد یکی از مظنونان که گمان می‌رود شبه‌نظامی باشد، در این حمله کشته شد.

در بیانیه پلیس اردن آمده که تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد و «تا زمانی که عامل آن دستگیر و به دست عدالت سپرده نشود متوقف نخواهد شد.»

هم‌زمان خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش داد که تنش‌ها در معان و چند شهر جنوب اردن به ویژه پس از اعتصابات پراکنده رانندگان کامیون در اعتراض به قیمت بالای سوخت در کشور افزایش یافته است.

به گفته یک مقام اردنی، یک افسر ارشد پلیس که شامگاه پنجشنبه با نیروهای امنیتی برای سرکوب اعتراضات وارد یکی از محله‌های شهر معان شد، بر اثر شلیک گلوله از سوی شبه‌نظامیان کشته شد.

دولت اردن متعهد شده که اقدامات سختگیرانه‌تری را به اجرا بگذارد و پلیس ضدشورش بیشتری را در مناطقی که صحنه اعتراضات است، مستقر کند. ملک عبدالله دوم اعلام کرده که اردن «به هر کسی که از سلاح علیه دولت استفاده کند» پاسخ قاطعانه خواهد داد.

پلیس اردن اعلام کرده که بیش از چهل نیروی امنیتی در درگیری با معترضان زخمی شده‌اند.

در جریان این اعتراضات که گسترده‌ترین اعتراضات اردن طی سال‌های اخیر ارزیابی شده، معترضان با سوزاندن لاستیک‌هایی برخی خیابان‌ها و جاده‌ها را مسدود کردند.

مقام‌های اردن اعلام کرده‌اند که تاکنون ۴۴ نفر را در ارتباط با ناآرامی‌ها دستگیر کرده‌اند و بیش از ۲۰۰ نفر تحت تعقیب قرار دارند.

قیمت سوخت در اردن، به ویژه گازوئیل که عموما در کامیون‌ها و اتوبوس‌ها استفاده می‌شود و همچنین نفت سفید که سوخت اصلی برای گرمایش است، در مقایسه با سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

پربیننده‌ترین‌ها

حرف آخر با پوریا زراعتی
حرف آخر با پوریا زراعتی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید