ادعای خبرگزاری دولت ابراهیم رئیسی: حمید فرخ‌نژاد ممنوع‌الخروج بود

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۲۵

خبرگزاری دولت ابراهیم رئیسی (ایرنا)، در مطلبی علیه حمید فرخ‌نژاد، بازیگر معروف ایرانی، مدعی شد که او ممنوع‌الخروج بوده و قوه قضاییه با گرفتن تعهد، اجازه خروج او را صادر کرده بود. پیشتر اعلام شد که مهران مدیری نیز با وجود ممنوع‌الخروجی از کشور خارج شده بود.

ایرنا روز پنج‌شنبه ۲۵ آذر در مطلبی با عنوان «خودخواهی‌های بازیگری که نتوانست محبوب بماند» در واکنش به پست اینستاگرامی فرخ‌نژاد علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نوشت: «فرخ‌نژاد تا چهار روز پیش در ایران حضور داشت اما به‌ واسطه انتشار استوری‌هایی، اجازه خروج از کشور را نداشت.»

این خبرگزاری ادامه داد: «به همین دلیل، از طریق صنف خود وارد عمل شده و دستگاه قضا را مجاب کرد که به دلیل سال جدید میلادی و این که می‌خواهد با پسرش ملاقات کند، اجازه خروج از کشور را گرفت. دستگاه قضا هم رأفت به خرج داده و با گرفتن تعهد از آقای بازیگر، اجازه خروج وی را صادر کرد.»

بنا بر ادعای خبرگزاری جمهوری اسلامی، فرخ‌نژاد برگه تعهدی را امضا کرده که در آن به‌ صراحت عنوان شده کشورش و تمامیت ارضی آن برایش مهم بوده و هیچ‌گاه خلاف مصلحت قانون ایران عمل نمی‌کند اما: «همین‌ که مطمئن شد جای پایش در آمریکا سفت شده، اقدام به انتشار مطالبی کرد که برخلاف تعهد او بود.»

هنوز این بازیگر به این ادعای مطرح شده علیه خود پاسخی نداده و این ادعا از سوی منابع مستقل از جمله ایران‌اینترنشنال قابل تایید نیست.

این در حالی است که پیشتر جمهوری اسلامی ادعاهای مشابهی را درباره مهران مدیری مطرح کرده و در جریان خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی، گفته بود او با وجود ممنوع‌الخروجی به امارات متحده عربی رفته است.

پیش از این اما یک کمیته خانه سینما در گزارشی اعلام کرد ده‌ها سینماگر و هنرمند دچار محدودیت‌های مختلف از جمله ممنوع‌الخروجی شدند.

مانی حقیقی و همایون شجریان از جمله هنرمندانی بودند که شخصا اعلام کردند ممنوع‌الخروج شده‌اند.

اما خبرگزاری دولتی ایرنا فرخ‌نژاد را تهدید کرد که با این پست اینستاگرامش علیه رهبر جمهوری اسلامی «سرنوشت پروژه‌ها» را به خطر انداخته است.

ایرنا نوشت: «اکنون با این حرکت او، نه‌ تنها برای سریال سقوط محدودیت‌های احتمالی ایجاد خواهد شد بلکه برای دیگر آثارش نظیر زنبور کارگر و ملاقات با جادوگر که در نوبت نمایش هستند نیز گرفتاری‌هایی به وجود خواهد آمد که پرواضح است دامنه این محدودیت‌ها، عوامل این پروژه‌ها را نیز گرفتار خواهد کرد.»

همچنین روح‌الله سهرابی، مدیر کل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی کشور خطاب به فرخ‌نژاد گفت: «مردم فراموش نخواهند کرد شما یکی از پرکارترین بازیگران در آثار امنیتی و حتی ایدئولوژیک این حکومتی بوده‌اید که دیکتاتورش خوانده‌اید.»

او افزود: «شما بازیگر خوبی بودید اما فقط یک بازیگر خوب!»

فرح‌نژاد روز پنج‌شنبه ۲۴ آذر در یک پست اینستاگرامی خامنه‌ای را با بقیه دیکتاتورهای تاریخ جهان مقایسه کرد و نوشت: «دیکتاتورها فارغ از این که در کجای دنیا یا در کدام مقطع از تاریخ ظهور می‌کنند، خصوصیات اخلاقی مشترک زیادی دارند. فرقی نمی‌کند ایدی امین باشی یا فرانکو یا مائو یا موسولینی یا پل پوت یا استالین یا چایشسکو یا فرعون یا علی خامنه‌ای.»

این بازیگر سرشناس سینما با تاکید بر این که «دیکتاتورهای بی‌شخصیت» که حاضر نیستند کنار بروند، «کثیف می‌میرند - بد»، خطاب به رهبر جمهوری اسلامی نوشت: «علی خامنه‌ای، تو برای ما دیکتاتور خوبی نبودی، لااقل به خاطر خودت دیکتاتور باشخصیتی باش.»

فرخ‌نژاد اما در یک نوشته دیگر که در استوری اینستاگرام خود منتشر کرد، خطاب به مردم نوشت: «امروز دشمن وامانده در مقابل مقاومت شما، از طریق لباس‌شخصی‌های فضای مجازی سعی در ایجاد شکاف و فاصله بین شما را دارند و ... آنگاه که با زور و تهدید و زندان کارشان راه نیفتد، به تخریب و بی‌آبرویی افراد متوسل می‌شوند.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید