اختصاصی: افشای جزییات جدید از نقشه نافرجام سپاه پاسداران برای ترور جان بولتون و مایک پمپئو

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۳

ایران اینترنشنال به اطلاعاتی اختصاصی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد سرتیم عملیات ترور جان بولتون و مایک پمپئو، فردی به نام محمدرضا انصاری، از فرماندهان واحد ۸۴۰نیروی قدس سپاه پاسداران مستقر در سوریه بوده که اشتباها برای انجام این نقشه ترور یک مامور اف‌بی‌ای را اجیر کرده بود.

طبق اطلاعاتی که گروه هکری بلک دور در اختیار ایران اینترنشنال قرار داده است، در این عملیات نافرجام جمهوری اسلامی قرار بود از افرادی غیر ایرانی برای انجام سوءقصد استفاده کند تا نقش جمهوری اسلامی در این میان افشا نشود، اما فردی که برای این کار اجیر شده بود، مامور خبرچین اف‌بی‌آی بود.

طبق این گزارش، فرستاده سپاه پاسداران در ۲۶ دی ۱۴۰۰ به واشینگتن رفت تا نقشه ترور جان بولتون را عملی کند. طبق نقشه واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران، قرار بود جان بولتون در ازای ارائه ۳۰۰ هزار دلار به یک فرد خارجی ترور شود.

طبق اطلاعات ایران اینترنشنال، عامل برنامه‌ریزی این توطئه که از آمریکا نیرو اجیر کرده بود، شهرام پورصفی است که پیش‌تر اف‌بی‌آی عکس و مشخصات او را به عنوان مظنون منتشر کرده بود. این عضو ۴۶ ساله نیروی قدس، تحت نام مستعار «مهدی رضایی» فعالیت می‌کرده است.

پورصفی که متولد اندیمشک و ساکن شهرک غرب تهران است، مرداد ماه امسال رسما به برنامه‌ریزی برای ترور جان بولتون و مایک پومپئو متهم شد. با این حال، اف‌بی‌آی رد پورصفی را از یک سال قبل پیدا کرده بود.

طبق این گزارش، پس از آنکه پورصفی در شبکه‌های اجتماعی شخصی را پیدا کرد و از او خواست در ازای ۵ تا ۱۰ هزار دلار از جان بولتون عکس بگیرد، اف‌بی‌آی متوجه این توطئه شده بود. پورصفی مدعی شده بود می‌خواهد درباره سوژه مورد نظر خود کتابی بنویسد. پورصفی به فاصله کمی به فرد مورد انتخاب خود پیشنهاد داد در ازای ۳۰۰ هزار دلار بولتون را ترور کند. او تاکید کرده بود بهتر است ترور بولتون پیش از دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی انجام شود.

طبق این گزارش، پورصفی همچنین به فردی که اجیر کرده بود وعده داد برای پروژه بعدی که «پاکسازی» مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، بود یک میلیون دلار پرداخت کند.

طبق اطلاعات ایران اینترنشنال، اداره تحقیقات فدرال آمریکا از ابتدا از توطئه نیروی قدس با خبر بود و فرد اجیر شده، که خود مامور اف‌بی‌آی بود، چندین بار به بهانه‌های مختلف انجام ترور را به تعویق انداخت.

طبق اطلاعات ایران اینترنشنال، شهرام پورصفی اکنون در ایران است و با عکس خود و تحت نام «مهدی رضایی» در اتاق‌های کلاب هاوس شرکت می‌کند و از مواضع نظام و سپاه دفاع می‌کند.

بر اساس اطلاعات رسیده، شهرام پورصفی عضو تیمی است که فردی به نام «محمدرضا انصاری» سرکرده آن است که از فرماندهان واحد ۸۴۰ نیروی قدس بوده و در سوریه مستقر است.

«محمدحسین شاهمرادی»، فرمانده اطلاعات حوزه ۱۲۱ صابر ناحیه قدس تهران، و یک نیروی دیگر به نام «ابوالفضل علیزاده» دیگر اعضای این گروه هستند.

واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران، ترورهای برون‌مرزی این نیرو را انجام می‌دهد. به گفته منابع ایران اینترنشنال، هدایت میدانی توطئه ترور در آمریکا را همان گروهی بر عهده داشت که قرار بود شهروندان اسرائیلی را در گرجستان و کلمبیا ترور کنند، اما موفق نشدند.

طبق این گزارش، در شهریور ۱۴۰۰ نقشه ترور یک تاجر اسرائیلی در بوگوتا، پایتخت کلمبیا، لو رفت. این تاجر در حقیقت افسر اطلاعاتی پیشین اسرائیل و دیپلمات سابق این کشور بود.

دستگاه اطلاعاتی کلمبیا دو نفر را به این اتهام بازداشت کرد و آنها گفتند از «رحمت اسدی»، عضو سپاه پاسداران، ۲۰ هزار دلار پیش پرداخت گرفته بودند تا در انتقام کشته شدن محسن فخری‌زاده، از اعضای ارشد برنامه هسته‌ای ایران، یک عملیات ترور انجام دهند.

دولت کلمبیا در آن زمان دولت ونزوئلا را مسئول این وضعیت خواند و گفت نیکلاس مادورو ونزوئلا را به بهشت حزب‌الله لبنان و جمهوری اسلامی تبدیل کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید