حضور پررنگ زنان در جمعه اعتراضی زاهدان با شعار علیه تجاوز و جنایت‌های جمهوری اسلامی

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۱۸

اعتراضات مردمی در زاهدان در حالی به دهمین هفته خود رسید که ده‌ها زن در این شهر با سر دادن شعارهایی چون «تجاوز، جنایت، مرگ بر این ولایت» و اعتراض به اعدام معترضان، به خیابان آمدند.

صدها تن از شهروندان بلوچ با حضور در خیابان‌ها به اعدام محسن شکاری واکنش نشان دادند و با در دست گرفتن پرچم سه رنگ ایران با شعارهایی درباره عدالت و اتحاد، فریاد زدند: «خامنه‌ای حیا کن، مملکت رو رها کن ...»

معترضان در استان سیستان و ‌بلوچستان از زمان جمعه خونین زاهدان در روز هشتم مهر، تا امروز هر جمعه به خیابان‌ها آمده‌اند. اعتراضاتی که با وجود تلاش نیروهای امنیتی برای سرکوب مردم و کشته شدن بیش از ۱۲۸ نفر، همچنان ادامه دارد.

تصویر رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد یکی از شهروندان در تظاهرات اعتراضی امروز زاهدان روی یک تکه پارچه نوشته «نه به جمهوری اسلامی، نه به اعدام‌های انتقام‌جویانه».

او این پارچه‌نوشته را بالای سر خود نگه داشت.

پس از خطبه‌های نماز جمعه امروز زاهدان، گروهی از زنان در این شهر به خیابان‌ها آمدند و شعار دادند: «تجاوز، جنایت، مرگ بر این ولایت ...»

این زنان بلوچ همچنین در خیابان‌های زاهدان شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» و «این آخرین پیامه، اعدام کنید قیامه» سر دادند.

صدها تن دیگر از مردم معترض این شهر نیز با حضور در خیابان‌ها فریاد زدند: «خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن»، «مرگ بر خامنه‌ای» و ....

«می‌کشم می‌کشم، آنکه برادرم کشت» و «مرگ بر بسیجی» از دیگر شعارهای مردم زاهدان بود.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال، مردم معترض زاهدان همچنین پرچم‌های سه رنگ ایران را بدون نشان جمهوری اسلامی و با شعارهای «زن زندگی آزادی»‌ با خود در خیابان حمل کردند.

جمعه‌های اعتراض سیستان و بلوچستان با وجود تلاش جمهوری اسلامی برای خاتمه دادن به اعتراضات از راه‌های مختلفی چون سرکوب، تهدید، ارعاب و تطمیع خانواده جان‌باختگان جمعه خونین و ائمه جماعات این استان از جمله مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، همچنان ادامه دارد.

جمعه هفته گذشته علاوه بر زاهدان، شمار زیادی از مردم شهرهای دیگر این استان همچون چابهار، زهک، ایرانشهر، خاش و ... نیز پس از نماز جمعه تجمعاتی اعتراضی برگزار کردند.

جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید