اجرای قریب‌الوقوع «طرح حجاب»؛ جمهوری اسلامی در پی افزایش هزینه رعایت نکردن حجاب اجباری

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۵

روزنامه اعتماد، چاپ تهران، روز سه‌شنبه ۱۵ آذر در گزارشی به سخنان حسین جلالی، عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جمع «بانوان متحصن قم» پرداخت که خواستار اعمال حجاب اجباری شد و گفت که هزینه بی‌حجابی بالا خواهد رفت.

جلالی از اجرای طرح حجاب و عفاف تا دو هفته آینده خبر داد و تاکید کرد که جمهوری اسلامی «هزینه بدحجابی و بی‌حجابی در كشور» را افزایش خواهد داد.

بر اساس گزارش اعتماد، او از «بالا بردن هزینه بدحجابی و بی‌حجابی در كشور» با اجرای «طرح حجاب و عفاف» خبر داد و گفت: «امروز عفاف و حجاب پرچم ماست و سقوط عفاف و حجاب یعنی سقوط پرچم جمهوری اسلامی. امروز اگر پوشش اسلامی در ایران حذف شود، انگار جمهوری اسلامی حذف شده است.»

این نماینده مجلس درباره این که بالاتر رفتن «هزینه بدحجابی» به چه معناست، ادامه داد: «اگر در این كشور قانون را زیر پا بگذارند، باید هزینه سختی بدهند. قضیه مهسا امینی بهانه بود. دشمنان تا فهمیدند طرح عفاف و حجاب قرار است اجرا بشود، این بازی را در آوردند.»

این اظهارات در حالی است که در روزهای گذشته از محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، نقل شد که گشت ارشاد رسما تعطیل شده است اما نیروی انتظامی این خبر را تایید نکرد.

علی مجتهد‌زاده، یک وکیل دادگستری در این زمینه گفت: «اظهار نظر دادستان كل كشور غیرشفاف و مبهم است. نخست، چرا نام آن مرجع را نمی‌آورند؟ دوم، چرا تا قبل از این تاكید می‌شد گشت ارشاد نداریم؟ سوم، جزییات مصوبه تعطیلی و ابعاد آن چیست؟ چهارم، تعطیلی آن چه ارزشی دارد وقتی شاهد اقدامات غیرقانونی مثل بركناری رییس یک بانک برای خدمات دادن به "زن بدحجاب" هستیم؟»

روزنامه اعتماد نیز نوشت مقام‌های جمهوری اسلامی به دنبال تبدیل موضوع اعمال حجاب اجباری «از مقوله‌ای انتظامی به مساله‌ای قضایی» هستند.

در روزهای اخیر پرونده‌های قضایی برای کسانی که در جریان اعتراضات بدون حجاب اجباری در فضای عمومی ظاهر شده بودند گشوده شده است.

همچنین یک مدیر بانک در قم به دلیل ارائه خدمات به یک زن بدون حجاب اجباری، برکنار شد و موارد مشابه دیگری در دیگر نقاط ایران نیز گزارش شده است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید