افزایش حفاظت از رییس‌جمهوری اسرائیل پس از اعتراضات به سفر او به بحرین

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۲

همزمان با اعتراضات به اولین سفر یک رییس‌جمهوری اسرائیل به بحرین، سازمان امنیت اسرائیل و نیروهای امنیتی بحرین، حفاظت از اسحاق هرتزوگ را افزایش دادند. در بحرین، گروهی از شهروندان این کشور علیه اسرائیل و علیه سفر هرتزوگ به منامه، تظاهرات کردند.

رییس‌جمهوری اسرائیل روز یک‌شنبه ۱۳ آذر به بحرین سفر می‌کند.

معترضان و تظاهرکنندگان که از گروه‌های مخالف حکومت در بحرین و طرفدار جمهوری اسلامی تلقی می‌شوند، با همراه داشتن نشانه‌هایی، شعارهایی علیه عادی‌سازی روابط با اسرائیل سر دادند.

برخی تظاهرکنندگان شعار «مرگ بر اسرائیل» سر دادند و بنرهایی به همراه داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «شما به بحرین خوش نیامدید!»

پس از این اتفاقات، شین بت، سازمان امنیت داخلی اسرائیل، تصمیم گرفت تا سطح امنیتی اطراف رییس‌جمهوری این کشور را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

همچنین نیروهای امنیتی بحرین نیز تدابیر امنیتی را برای حفظ جان رییس‌جمهوری اسرائیل افزایش خواهند داد.

اسحاق هرتزوگ به دعوت حامد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین، در یک سفر رسمی و از پیش برنامه‌ریزی شده به این کشور خواهد رفت.

این اولین سفر یک رییس‌جمهوری اسرائیل به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس خواهد بود.

نفتالی بنت، نخست‌ وزیر وقت اسرائیل، در بهمن ماه سال گذشته به بحرین سفر کرد و در پایان این دیدار از ولیعهد و نخست‌وزیر بحرین برای دیداری رسمی از اسرائیل دعوت کرد.

نخست‌وزیر سابق اسرائیل با اشاره به دیدارهای ماه‌های قبل‌تر خود از مصر، اردن و امارات متحده عربی و بحرین گفت که هدف از این دیدارها ایجاد شبکه‌ای از اتحادها در منطقه است که منادی ثبات، میانه‌روی و موضع مشترک در برابر چالش‌های مشترک باشد.

همزمان با حضور بنت در بحرین، اعتراض‌ها و راهپیمایی‌هایی در منامه و دیگر مناطق برگزار شد و چند نفر نیز بازداشت شدند.

چهاردهم بهمن ماه گذشته و در جریان سفر تاریخی بنی گنتس، وزیر دفاع اسرائیل به بحرین نیز مقام‌های دو کشور یادداشت تفاهم امنیتی امضا کردند.

همزمان با این سفر، رزمایش بزرگ نیروی دریایی آمریکا با حدود ۶۰ کشور دیگر، از جمله چند کشور منطقه، برگزار شد و اسرائیل نیز برای نخستین بار در این رزمایش شرکت کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
۲۴ با فرداد فرحزاد
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید