حذف تیم فوتبال جمهوری اسلامی از جام جهانی؛ مردم در ده‌ها شهر ایران ابراز شادی کردند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

در پی شکست تیم فوتبال جمهوری اسلامی از تیم آمریکا در رقابت‌های جام‌جهانی و حذف آن از ادامه بازی‌ها، مردم در شهرهای مختلف ایران از این شکست ابراز شادمانی کردند.

حکومت ایران با حساب کردن روی احتمال صعود تیم به مرحله بعدی بازی‌ها برنامه‌های فراوانی برای بهره‌برداری تبلیغاتی از این موقعیت چیده بود و از جمله این احتمال وجود داشت که روز چهارشنبه نهم آذرماه تعطیلی سراسری اعلام شود.

تیم فوتبال جمهوری اسلامی تنها با یک تساوی هم به مرحله بعدی بازی‌ها صعود می‌کرد اما با پذیرش یک گل از آمریکا شانس خود را از دست داد و با ناکامی رقابت‌ها را ترک کرد.

بلافاصله پس از پایان بازی مردم در بسیاری از شهرهای ایران عمدتا با به صدا درآوردن بوق خودروها خوشحالی خود از شکست این تیم را ابراز کردند.

در برخی مناطق هم تجمع‌های خیابانی عمده‌ای شکل گرفت از جمله در جوانرود و مهاباد که مردم با رقص کردی این اتفاق را جشن گرفتند.

شهرهایی چون تهران، همدان، اردبیل، مریوان، بندرعباس، دزفول، اسلامشهر، زاهدان، روانسر، ایلام، اهواز، کرمانشاه، رشت، اراک، کرمان، بهبهان، تبریز و گرگان صحنه حضور مردم بود.

تجمع‌های خودرویی مردم در بسیاری از شهرها تا دستکم ساعت سه بامداد ادامه پیدا کرد

بسیاری از مردم در ویدیو‌هایی که از شادی خود پس از شکست تیم جمهوری اسلامی ارسال کرده‌اند از این که نقشه حکومت برای بهره‌برداری از جام‌جهانی نقش برآب شده، ابراز خرسندی کردند.

بازیکنان تیم فوتبال در بازی اول مقابل انگلستان سرود جمهوری اسلامی را نخواندند اما در دو بازی بعد با خواندن این سرود و سکوت در مقابل خیزش انقلابی در ایران، بسیاری از مردم را در مقابل خود قرار دادند.

در تحلیل‌هایی که بعد از شکست تیم جمهوری اسلامی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده بسیاری بر این نکته تاکید کرده‌اند که این تیم هم در جام‌جهانی ناکام ماند و هم در به دست آوردن دل مردم و هر دو موقعیت را باخت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها